Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Street Stories

Street Stories

reklama
📅 Data rozpoczęcia: czwartek, 15 czerwca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 18 czerwca 2017

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Nocny Market, Towarowa 3 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
STREET STORIES
Wystawa Krzyśka Logińskiego

Godziny otwarcia:
15 czerwca (czwartek) - 17:00-00:00 - wernisaż
16 czerwca (piątek) - 17:00-1:00
17 czerwca (sobota) - 17:00-1:00
18 czerwca (niedziela) - 16:00-23:00

Wystawa STREET STORIES Krzyśka Logińskiego to obrazy przeniesione prosto z nowojorskich murali na płótna i płyty OSB, które dodatkowo podkreślają ich uliczny charakter. Tematem przewodnim kolekcji są portrety - często czarnoskórych - kobiet. Nie można oprzeć się wręcz wrażeniu, że tak naprawdę widzimy historie mieszkanek Harlemu czy Bronxu z lat 70 ubiegłego wieku, którym kultura graffiti i streetartu towarzyszyła w życiu codziennym.

Krzysiek Logiński w swoich pracach eksperymentuje z walorem i kontrastem, dba o zróżnicowaną kolorystykę, która często może się wydawać nieoczywista. Nie skupia się przy tym na jednej technice śmiało korzystając z różnych mediów t.j. farby akrylowe, spraye, markery czy areograf.

Oprócz obrazów na wystawie będzie można znaleźć krótkie wspomnienia ulicznych historii, które dotyczą kobiet - koleżanek, sąsiadek lub zupełnie nieznajomych. Swoje STREET STORIES przedstawią jednak mężczyźni – przyjaciele twórcy, którzy tak jak on wychowali się w kulturze grafitti i hip-hop. Śmiało możecie więc wziąć z sobą zośkę, deskorolkę lub puszkę z farbą – doskonale wkleją się zarówno w klimat samej wystawy, jak i peronów Nocnego Marketu.

O artyście
Wychowanek blokowisk warszawskiej Pragi Południe, absolwent Wydziału Sztuki na kierunku Architektura wnętrz, któremu od zawsze były bliskie wszelkie treści wizualne. Towarzyszką początków jego artystycznej drogi stała się polska scena graffiti, a inspiracją twórcy tacy jak: DSC, BSE, B3S, WTK, JWP, czy AX. W duszy zaś grała mu zawsze muzyka elektroniczna, hip-hop i rap. Artysta, dla którego ważniejsza od fabuły filmu jest kompozycja kadru czy scenografia. Interesuje się wszystkim co miłe dla oka - od piękna natury, przez architekturę, design, grafikę, typografię, po szeroko rozumiany street art, graffiti, malarstwo tradycyjne, nowoczesne czy szablonowe. Jako projektant wnętrz skupia się przede wszystkim na walorach wizualnych i dekoracyjnych swoich prac.

Partner wystawy: Nocny Market

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Posłuchaj na temat wybranych wydarzeń w weekend!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę