Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wycieczka do pracowni Jacka Damięckiego w Skrzypkach

Wycieczka do pracowni Jacka Damięckiego w Skrzypkach
📅 Data: sobota, 24 czerwca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy, ilość miejsc ograniczona
zbiórka: godz. 12 w Skrzypkach (Falenica). Dokładne informacje z mapką jak dotrzeć do pracowni organizator prześle zapisanym osobom.
czas: zwiedzanie pracowni będzie trwała około 2 godzin
zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: link

W związku z dużym zainteresowaniem wycieczką do pracowni Jacka Damięckiego, która towarzyszyła wystawie Makroformy, artysta ponownie zaprasza do Skrzypek. Dom z pracownią Jacka Damięckiego w Skrzypkach to niezwykłe miejsce łączące architekturę i naturę. Miejsce pracy, skupienia, ale też spotkań i działania. Najpiękniej o pracowni opowiada sam Jacek Damięcki:

DOM Z PRACOWNIĄ ZAPROJEKTOWAŁEM SAM I SAM GO WYBUDOWAŁEM. OD STRONY RZEKI NIE MA ŻADNEGO PŁOTU. WODA, SKARPA I ROŚLINY TO ŻYWY ORGANIZM I NIE CHCĘ CEMENTEM I ŻELAZEM KALECZYĆ JEGO URODY, PIĘKNA ZIEMI, NA KTÓREJ ŻYJĘ. (…) WSZYSTKO WOKÓŁ BUDYNKU TRAKTUJĘ JAKO PRZEDŁUŻENIE DOMU-PRACOWNI. (…) W TWORZENIU DOMU POMOCNE MI BYŁY DOŚWIADCZENIA Z UPRAWIANIA SZYBOWNICTWA I ŻEGLARSTWA. SZYBOWNICTWO POMOGŁO MI ZROZUMIEĆ WYMIAR PTAKA I WYMIAR MASZYNY. (…) Z ŻEGLARSTWA WYWIODŁEM MYŚLENIE O SWOJEJ SIEDZIBIE JAK O JACHCIE. (…) W DOMU, TYM „JACHCIE-KAPSULE” ODBYWAM MOJĄ CODZIENNĄ PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA, ŻEGLUJĘ W DESZCZ I ŚNIEG, ŻEGLUJĘ NOCĄ, WIDZĄC RUCHY GWIAZD, A JEŚLI PODCZAS ULEWY WIATR ZERWIE PAPĘ Z DACHU, WYCHODZĘ NA ZEWNĄTRZ JAK NA POKŁAD OBMYWANY FALAMI, ABY NAPRAWIĆ USZKODZENIE. TA WĄTŁOŚĆ I NIESTABILNOŚĆ MATERII MOJEGO DOMU, JEGO OTWARTOŚĆ I PODATNOŚĆ NA ZNISZCZENIE POMAGA MI CZUĆ RUCH, BO MOJA ŚWIADOMOŚĆ ŚWIATA TO PŁYNIĘCIE I LOT JAKO FORMA TRWANIA.
(Fragmenty wypowiedzi Jacka Damięckiego Otwarcie w przestrzeń, oprac. Sylwia Dobrowolska-Portasiewicz, „Dom & Wnętrze” nr 2, 1996).

Wydarzenie w ramach programu Zachęta na lato realizowanego dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️