Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Slow life i najlepsi młodzi artyści

Slow life i najlepsi młodzi artyści
📅 Data: czwartek, 13 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, DESA Unicum, Marszałkowska 34/50 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak żyć w rytmie slow, doceniać piękno ulotnych chwil i cieszyć się drobnymi przyjemnościami? Inspirację można znaleźć w pracach młodych artystów na wystawie poprzedzającej wakacyjną edycję Aukcji Młodej Sztuki w DESA Unicum. Ekspozycja zakończy się licytacją już 13 lipca.

Slow life to trend promujący życie w wolnym, spokojnym tempie, bez zbędnego stresu. Prace z oferty lipcowej Aukcji Młodej Sztuki mogą stanowić doskonałą inspirację dla zabieganych osób, które chciałyby spróbować nieco zwolnić. Proste przyjemności i docenianie pięknych momentów znacząco wpływają na poziom szczęścia i satysfakcji z życia, a sztuka od wieków zaspokaja zarówno estetyczne, jak i duchowe potrzeby. Młodzi artyści doskonale o tym wiedzą. Szczególnie dużo uwagi poświęcili naturalnym, cyklicznym rytmom, takim jak wschody i zachody słońca. Ich podziwianie często uniemożliwiają codzienne obowiązki i intensywny rozkład dnia. Podczas letnich podróży można jednak swobodnie delektować się świetlnym spektaklem. Urszula Kałmykow namalowała „Wschód słońca nad Londynem”, Marta Bilecka w „The Force of Nature 04” stworzyła studium refleksów na wodzie, a Katarzyna Orońska w „Drzwiach” połączyła dwie przyjemności: doświadczenie ciepłych promieni na skórze i perspektywy spokojnego popołudnia, które można poświęcić na lekturę ulubionej książki. Bohaterka obrazu stoi tyłem do widza, przed pokaźnym regałem pełnym opasłych tomów. Jej uniesiona ręka sięga ku klamce, ale gest pozostaje zawieszony – czy warto opuszczać to bezpieczne, pełne woluminów sanktuarium? Kamila Jarecka zaprasza na „Kawę z przyjaciółmi” – mogą być choćby ci czworonożni. Mirella Stern w „Amatorach wolnych myśli” zachęca by, tak jak bohaterka obrazu, sięgać wyżej, aż do nieba i beztroskich ptaków.

Podczas wakacyjnej aukcji pod młotek pójdzie ponad 60 specjalnie wyselekcjonowanych obiektów. W katalogu znajdą się prace między innymi takich twórców jak Adam Wątor, Patrycja Nurkan, Kamil Stańczak, Małgorzata Jastrzębska, Marta Gębalska czy Paulina Zalewska. Cena wywoławcza każdego obrazu to 500 zł. Wszystkie prace można zobaczyć podczas wystawy przedaukcyjnej, na którą wstęp jest wolny.

Aukcja Młodej Sztuki: 13 lipca 2017, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa

Wystawa obiektów: 1-13 2017, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Marszałkowska 34/50, Warszawa, wstęp wolny

Więcej informacji o Aukcji Młodej Sztuki oraz katalog aukcyjny w wersji elektronicznej dostępne są na stronie DESA Unicum: link

Wszystkie aukcje są transmitowane na żywo, relację można obejrzeć na profilu DESA Unicum na Facebooku: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️