Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wszystkie gole strzelone Niemcom | Dzień Przedstawień Sportowych

Wszystkie gole strzelone Niemcom | Dzień Przedstawień Sportowych
📅 Data: sobota, 15 lipca 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


DZIEŃ PRZEDSTAWIEŃ SPORTOWYCH (VOL. 2)

WSTĘP WOLNY na wszystkie wydarzenia


🐾 PERFORMATYWNY SPACER SPORTOWY🏀
15.07.2017, g. 14:00

Co widzimy, patrząc na mecze piłkarzy, tenisistek, siatkarek i koszykarzy? Czego słuchamy, oglądając wyścigi samochodowe? O czym mówią nam stadiony i trybuny, a o czym stroje pływaków? Na czym polega istota przedstawienia sportowego?

Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć w numerze „Kultury Współczesnej” pt. Kulturowe przedstawienia sportu (1/2017). Chcemy opowiedzieć i pokazać, o czym napisaliśmy. Żeby jednak puścić słowo w ruch – zapraszamy do udziału w „spacerze performatywnym”. Odwiedzimy punkty rozpięte między Jazdowem a legendarnym stadionem Skry i wspólnie doświadczymy tego, jak bardzo Warszawa nasycona jest sportem, nawet jeśli warszawska infrastruktura sportowa bywa nasycona rdzą. Będziemy podziwiać romantyczne ruiny wyschniętych basenów, przedzierać się przez chaszcze, ożywiać zapomniane boiska, patrzeć z góry, z dołu i od środka. Zastanowimy się, na czym polega istota sportowego przedstawienia, a przy okazji, w ciągłym ruchu – sami się sobie „przedstawimy”.

zbiórka na tarasie za Zamkiem Ujazdowskim


⚽ WSZYSTKIE GOLE STRZELONE NIEMCOM – SILENT MATCH ⚽
15.07.2017, g. 18:30

Wielkim finałem całego dnia będzie silent match. Jeśli marzyliście kiedyś o tym, że wasze rajdy skrzydłem, koronkowe dryblingi i straceńcze szarże na bramkę komentuje podekscytowany sprawozdawca – teraz spełnimy Wam to marzenie. Tak jak podczas silent disco uczestnicy zabawy tańczą do muzyki, którą w słuchawkach słyszą tylko oni, tak też my wybiegniemy na murawę boiska, strzelając legendarne – bo tak wyczekane – gole reprezentacji Niemiec (to 15 lipca – Grunwald!). Na oczach kibiców i we własnej wyobraźni strzelać będziemy epickie bramki w samo okienko. Wszystko do komentarza Jarka Kaczmarka, opowiadacza, znawcy futbolu, autora książek o najsłynniejszych golach wszechczasów.

park pomiędzy Zamkiem Ujazdowskim a Instytutem Teatralnym


W przerwie pomiędzy performatywnym spacerem sportowym a silent matchem (g. 17:00–18:30) zachęcamy do skorzystania z atrakcji Usportowionego Ogrodu Miejskiego Jazdów: np. odpoczynku na hamakach; nabycia wydawnictw Narodowego Centrum Kultury, w tym „Kultury Współczesnej”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer sport inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱