Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Czyste Odolany - spacer z Praską Ferajną

Czyste Odolany - spacer z Praską Ferajną

reklama
📅 Data: niedziela, 16 lipca 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Tunelowa 6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszam na spacer po dwóch historycznych wsiach, podczas którego prześledzimy zachodzące w nich w przeszłości i obecnie zmiany.

Pierwsza z nich to pełne kontrastu Odolany, gdzie księżycowy krajobraz bocznic i ramp towarowych sąsiaduje z nowoczesną dzielnicą mieszkaniowo-biurową. Surrealizmu tej części Warszawy dodają stalowe konstrukcje będące pamiątką po I Biennale Rzeźby w Metalu z 1968 roku. Tutaj można też spotkać buddyjskich mnichów tworzących murale w Galerii Tybetańskiej przy Rondzie Tybetu.

Druga to Czyste, która jeszcze w XIX wieku będąca pełna zieleni, sadów, sadzawek i ogrodów rozrywkowych, stała się jednym z najbrudniejszych rejonów Warszawy. Powietrze tutaj było ciężkie od dymu z kominów, a dominującym dźwiękiem był gwizd lokomotyw i ciężki stukot maszyn z pobliskich fabryk.

Podczas spaceru odwiedzimy „Warszawskie Koloseum”, pozostałości największej fabryki przedwojennej Warszawy „Lilpop, Rau i Loewenstein” oraz relikty zapomnianej kolei Warszawsko-Kaliskiej. Zobaczymy co pozostało z pamiętających czasy carskie elewatorów zbożowych, Miejskiej Piekarni Mechanicznej i Festung Warschau.
Gdzie w czasie wolnych elekcji w Rzeczpospolitej szlacheckiej kupowano głosy? Która fabryka polska produkowała Opla, Buicka i Chevroleta? Gdzie pracował tokarz, „który się kulom nie kłaniał”? Jak wygląda najszersza w Warszawie brukowana ulica? Gdzie znajdowała się zapomniana elektrownia wolska? Dlaczego Konzentrationslager Warschau ciągle wzbudza kontrowersje? To wszystko i dużo więcej na spacerze.

Spotkanie: ul. Tunelowa 6 (północny pawilon dworca Warszawa Zachodnia)

Przewodnik: Mariusz Prządak

Spacer nie jest biletowany, ale na zakończenie bardzo mile widziany napiwek...

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spacer


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę