Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2017

Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej 2017

reklama
📅 Data: wtorek, 15 sierpnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Stadion Narodowy (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej już 15 sierpnia 2017 na PGE Narodowym!

To już niemal tradycja, że po głównej imprezie lekkoatletycznego sezonu – zaledwie dwa dni po zakończeniu mistrzostw świata w Londynie – warszawski PGE Narodowy przemienia się w arenę zmagań największych gwiazd Królowej Sportu.

W tym roku, 15 sierpnia, tysiące kibiców lekkoatletyki z całej Polski ponownie będzie mogło dopingować najlepszych lekkoatletów świata w tym medalistów igrzysk olimpijskich z Rio czy mistrzostw świata z Londynu. Już dziś wiemy, że na płycie PGE Narodowego ponownie do rywalizacji przystąpią m.in. wicemistrz olimpijski, dyskobol o wielkim sercu Piotr Małachowski, mistrz świata Paweł Fajdek, halowy mistrz Europy w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki, halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko oraz najlepsza sportsmenka Polski ostatnich lat, rekordzistka świata Anita Włodarczyk.
– Gdy wspominam ostatni LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej przechodzą mnie ciarki. To było niesamowite uczucie! Rekord świata i ten po prostu fenomenalny doping z trybun. To dodawało mocy w kole. Przy tak wspaniałej publiczności i w tak niepowtarzalnej atmosferze z przyjemnością pielęgnuje się pamięć o Kamili. Już nie mogę się doczekać tegorocznej edycji memoriału, ponownie powalczę o rekord świata. – zapowiada Włodarczyk, która rok temu na PGE Narodowym wynikiem 82.98m ustanowiła najlepszy wynik w historii rzutu młotem.

Rok temu z trybun warszawskiego stadionu zmagania najlepszych lekkoatletów świata śledziło blisko 30 000 kibiców. Dzięki nim atmosfera imprezy była niepowtarzalna, co zgodnie podkreślali wszyscy startujący. Wstęp na trybuny w roku 2017 ponownie będzie bezpłatny. Każdy będzie mógł przyjść i za darmo zobaczyć mistrzów sportu. To dzięki wsparciu i zaangażowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
– Tego dnia PGE Narodowy będzie otwarty dla wszystkich fanów Królowej Sportu. Dzięki temu wydarzeniu pielęgnujemy pamięć o wybitnej mistrzyni olimpijskiej. Kamila Skolimowska kochała sport. Memoriał jej imienia to okazja, by zarazić tą miłością innych! – mówi szef resortu sportu i turystyki, Witold Bańka.

Od lat LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej jest imprezą integracyjną. Działanie to ma na celu wsparcie niepełnosprawnych sportowców, danie im możliwości startu przed wielotysięczną publicznością oraz przybliżenie Polakom sportu paraolimpijskiego, który dostarcza nam wielu medali.
– Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest z Memoriałem Kamili Skolimowskiej od wielu lat. To największa impreza integrująca niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, organizowana na najwyższym światowym poziomie. Marzy mi się, żeby takich imprez było więcej, żeby inni uczyli się jak aktywizować sportowców niepełnosprawnych, jak promować ich aktywność. Oni tego potrzebują, dla nich to sposób na życie, na pokazanie, że są pośród nas i dobrze sobie radzą. – podkreśla Dorota Habich, p.o. Prezesa Zarządu PFRON.

Oprócz LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej organizatorzy przygotowali szereg imprez towarzyszących. 15 sierpnia w godzinach porannych PGE Narodowy zostanie opanowany przez młodych sportowców, którzy wezmą udział w Małym Memoriale Kamili Skolimowskiej.
– Mały memoriał wraca do naszego projektu po kilku latach. Chcemy zachęcać do lekkoatletyki kolejne pokolenia młodych Polaków, a jednocześnie przybliżać im postać Kamili. Dodatkowo szykujemy trening z mistrzem, czyli imprezę, podczas której dzieciaki będą szlifować formę pod okiem gwiazd polskiej lekkoatletyki – zapowiada Marcin Rosengarten z Fundacji Kamili Skolimowskiej.

Ósma edycja LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej odbędzie się 15 sierpnia 2017 roku na PGE Narodowym. Początek zmagań najlepszych lekkoatletów z całego świata o godzinie 16:30. Wstęp na zawody jest bezpłatny, przed ich rozpoczęciem wszystkich kibiców zapraszamy na błonia obiektu na piknik lekkoatletyczny.

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Od 2014 roku impreza gości na PGE Narodowym a ubiegłoroczna edycja została nominowana do tytułu Impreza Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Partnerami wydarzenia są m.in: Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad memoriałem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

PROGRAM MINUTOWY ZAWODÓW: link

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę