Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacery po placach #5: spacer z Remem Koolhaasem

Spacery po placach #5: spacer z Remem Koolhaasem
📅 Data: niedziela, 20 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, plac Defilad (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na piąty z cyklu spacerów po warszawskich placach. Rozpoczyna on trzyletni projekt „Warszawskie Place (do odzyskania)”.

Zbiórka: plac Defilad (przy samolocie, który wylądował przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej)

Rem Koolhaas to najwybitniejszy intelektualista wśród architektów i najwybitniejszy architekt wśród intelektualistów, który potrafi nazwać to, co inni tylko przeczuwają. Czy na odległość udało mu się zdiagnozować problemy Warszawy? Czy wytropimy w stolicy miejską „kulturę zagęszczenia”, „śmieciową przestrzeń”, „Bigness”, „Miasto Generyczne”? Wszystkie te pojęcia przybliża nam wydana w tym roku książka „Rem Koolhaas: Śmieciowa przestrzeń. Teksty” (wydawca: Centrum Architektury, partner wydania: Fundacja Bęc Zmiana), którą przed spacerem należy przeczytać!

Prowadzący:
Simone De Iacobis oraz Małgorzata Kuciewicz tworzą projekty architektoniczne, artystyczne i badawcze w oparciu o rekonstrukcję śmiałych idei z XX w. Wiele ich inicjatyw to próba wywołania dyskusji na temat ochrony i rewitalizacji dziedzictwa awangardy modernistycznej. Ich akcje i publikacje służą pobudzeniu refleksji nad przestrzenią miast, wpływają na to, jak miasto jest używane oraz w jakim kierunku podążają decyzje dotyczące jego przekształceń. Centrala otrzymała nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach. W ramach rezydencji artystycznych twórcy CENTRALI zajmują się zagadnieniami związanymi ze zurbanizowaniem powietrza min. projekt „Thick space” (razem z grupą Monnik w Akademie Schloss Solitude w Stuttgarcie 2015-2016) oraz „Climat responsive design” (Khoj International Artists’ Association w New Delhi, 2016).

Organizator: Fundacja Puszka
Partner główny: Fundacja Bęc Zmiana
Partnerzy: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw, RZUT, beginning | creative collaboration agency
Patroni: Magazyn Miasta/ Cities Magazine, NOTES.NA.6.TYGODNI
Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawę

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę