Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

1988 + Zebry a Mit • Lado w Mieście 2017 vol.9

1988 + Zebry a Mit • Lado w Mieście 2017 vol.9
📅 Data: czwartek, 31 sierpnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Zabaw, bulwar B. Grzymały-Siedleckiego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Lado w Mieście 2017 vol. 9 • czwartek 31.08 • 20:00
Plac Zabaw nad Wisłą • wstęp wolny
Afterparty: MESTIÇO na Barce • 22:00

Podczas przedostatniej edycji Lado w Mieście 2017 damy się ponieść bitom i post-free-jazzowym dekonstrukcjom – swój #primeshit zagra 1/2 duetu Syny w postaci 1988, a równie wciągającym PREMIEROWYM materiałem podzieli się grupa Zebry a Mit.


☛ 1988 - właśc. Przemysłąw Jankowiak, pochodzący ze Szczecina, mieszkający w Trójmieście artysta, muzyk, producent muzyczny. Wraz z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny. Reprezentuje wytwórnię Latarnia, której jest współzałożycielem.

Wyadna w tym roku „Gruda” to pierwszy solowy album Jankowiaka wydany pod aliasem 1988 - pseudonimem, któremu początek dała współpraca z Robertem Piernikowskim w duecie Syny. Lata dźwiękowych poszukiwań i eksperymentów z rytmiczną strukturą zawiodły 88 w miejsce, w którym różnorakie, gatunkowe tropy znajdują ujście w postaci bitu. Pobrzmiewającego dalekim, klubowym pulsem, zanurzonego w bezdennej dubowej głębi i wyrywającego się w krautorockowy kosmos. Bitu, który zasadza się niekiedy tylko na basowym pulsie lub ustrukturyzowanych szumach; bitu, który niesie się nocą po tajemniczych, melancholijnych ulicach; bitu, któremu takt nadaje powolnie migające oślepiające strobo. Przywodząc na myśl wczesne, surowe dubstepowe produkcje, równie abstrakcyjne jak industrialne hiphopowe formy i analogowo-elektroniczne poszukiwania minionych pokoleń, „Gruda” tli się i toczy przez różne estetyki, a dukt wyznacza jej duszny, filmowy klimat. Atmosfera, na którą składa się podwórkowy, Synowski sznyt, niknące w otchłani pamięci wspomnienia z rodzinnego Szczecina i bezkres ugwieżdżonego, czarnego nieba nad blokowiskiem. Bo rap przecież nigdy nie tkwił tylko w słowach.

"„Gruda” brzmi jak spowolniona i potraktowana gruboziarnistym papierem ściernym ścieżka dźwiękowa z serialu „Stranger Things”: hip-hop i elektronika, niepokój i zaskoczenie zlepiły się tu w oryginalną, wyrazistą muzykę. U tego producenta, współpracującego z gitarowym zespołem Kristen czy indiefolkowym Enchanted Hunters, osłuchanego w jamajskim dubie i amerykańskim jazzie, szum czy pogłos są równie istotne jak rytm."
Jacek Świąder, wyborcza.pl

"Gruda" cała płyta: link
"Mantra" klip: link
"W Twoich Oczach" feat. Piernikowski klip: link


☛ 31.08 na Placu Zabaw zagości też kwartet Zebry a Mit.
To projekt Kamila Szuszkiewicza (Profesjonalizm, Kapacitron), Wojtka Traczyka (Warszawskie Combo Taneczne, Gaba Kulka), Huberta Zemlera (Slalom, Babadag, Piętnastka) i niegdyś Piotra Dąbrowskiego (Warsaw Improvisers Orchestra) / obecnie Olgierda Dokalskiego (kIRk). Na Lado w Mieście 2015 odbył się ich pierwszy koncert, połączony z premierą mini-płyty pod tytułem "16' 25"". W tych szesnastu minutach rozdzielonych na trzy utwory mogliśmy usłyszeć dekonstrukcję warszawskiego free-jazzu, połączoną z post-punkowym groovem i niespodziewanym elementami elektrycznymi.

Zebry wracają nad Wisłę w 2017, aby zagrać koncert połączony z premierą sygnowanego przez Fundacja Kaisera Söze wydawnictwa "Laumes", na razie owianego tajemnicą - więcej dowiecie się na Placu Zabaw lada chwila!

Jedyny opublokowany dotychczas utwór z nowej płyty: link


⚡ ⚡ ⚡

Z największą przyjemnością zapraszamy na ósmą edycję festiwalu Lado w Mieście!

Lado w Mieście to festiwal muzyki alternatywnej organizowany przez Stowarzyszenie Plan B we współpracy z niezależną wytwórnią Lado ABC. Cykl rozpoczął żywot w 2010 jako tygodniowy showcase artystów z w/w labelu, ale z każdą kolejną odsłoną oddalał się od swojego źródła, przeistaczając się w platformę promocji mniej znanych artystów lokalnych i zagranicznych, pochodzących z przeróżnych środowisk i tworzących muzykę z całego spektrum gatunkowego. Od swojej drugiej edycji w 2011, Lado w Mieście organizowane jest przez Stowarzyszenie Plan B jako inkluzywny, letni festiwal na otwartym powietrzu.

W 2017 – już po raz trzeci – wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Warszawy i reszty świata. Znajdą się wśród nich m.in. Mazut, New Cage, Dick4Dick, Nagrobki, Trupa Trupa, Enchanted Hunters czy Kaitlyn Aurelia Smith.

Lado w Mieście 2017 rozpoczęło się 6. lipca, a skończy 7. września.
Projekt współfinansuje miasto st. Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert impreza koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 newsletter 👋 przybij piątkę