Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Piano Bar Studio: Paweł Tomaszewski

Piano Bar Studio: Paweł Tomaszewski

reklama
📅 Data: środa, 20 września 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


PIANO BAR STUDIO

PAWEŁ TOMASZEWSKI
Pianista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Absolwent tej samej uczelni z wykształceniem w dwóch fakultetach: fortepian (2007) oraz kompozycja i aranżacja (2006). W 2013 roku uzyskał tytuł doktora w specjalności gra na fortepianie.
Zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Występował w składach bardzo zróżnicowanych aparatów wykonawczych - od koncertów solowych po koncerty z orkiestrami symfonicznymi i big-bandami. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015 roku.
W swojej karierze pracował z wybitnymi artystami, reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Steve Vai, Nigel Kennedy, Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Larry Coryell, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Mieczysław Szcześniak, Adam Bałdych i wielu innych.
Nagrał kilkadziesiąt płyt CD z różnymi wykonawcami, w tym płytę autorską - „Tomaszewski Trio - Actual Proof” oraz dwie współautorskie „Myrczek & Tomaszewski - Love Revisited” i „Marta Król & Paweł Tomaszewski Group - Tribute To The Police”.
Brał udział w licznych nagraniach telewizyjnych, filmowych i radiowych w charakterze producenta muzycznego, aranżera, kierownika muzycznego oraz solisty.
Posiada w swoim dorobku wiele kompozycji znajdujących się na płytach autorskich oraz innych wykonawców, jak również jest kompozytorem dwóch dużych dzieł: „Symphony of the Galaxies” - utworu na kwintet jazzowy oraz orkiestrę smyczkową napisanego na zamówienie festiwalu Jazz Jamboree oraz „Polish Jazz Symphony” na orkiestrę symfoniczną i big-band napisanej na 10. Silesian Jazz Festival.
Jest założycielem pierwszej w Polsce klasy elektronicznych instrumentów klawiszowych na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Chodzieży, Szczecinie, Nysie, Sankt Petersburgu oraz Archangielsku.

-----

Cykliczne i zupełnie niezobowiązujące spotkania z pianistami zaczęły się późną jesienią albo wczesną wiosną. Nie pamiętamy do końca kiedy, bo to już było wiele tygodni temu, a u nas każdy tydzień przynosi tyle atrakcji, że człowiek bez notesu gubi się bezpowrotnie.
Czujemy, że jak zabraknie kalendarzy w google'u i facebooku to będziemy w ciemnej dupie. Ale nie o upadku cywilizacji 2.0 miało być a o piciu wódki przy pianinie. A właściwie o graniu na pianinie miało być a wódka sama się skojarzyła.
No więc, jak już zaczęliśmy Was namawiać na lekkie w formie i bogate w treści spotkania z pianistami, to pomyśleliśmy, że byśmy bardzo chcieli przygotować na lato specjalną edycję cyklu, która spowoduje, że mimo możliwie jesiennej aury, lżej nam będzie na sercu i łatwiej będzie znieść, że ktoś bliski wyjechał na urlop dewizowy, a my siedzimy w Warszawie i przyglądamy się miesięcznicom na Krakowskim. Ale nie bójcie się. Nie o polityce będzie, tylko o pianinie. I o magii płynącej z gastronomii rozrywkowej.
Chcemy Wam powiedzieć, że wiemy dobrze, że WSZYSTKO JUŻ BYŁO. Coś było. I potem się kończyło. I wszystko potem było inaczej. A po potem to „inaczej" też się kończyło i znowu było inaczej a często tak, jak już było wcześniej. I jak kiedyś było, tak jak teraz jest, to upust niepotrzebnym emocjom i ukojenie w sercu przynosiły mieszkankom i mieszkańcom Warszawy knajpy, klubokawiarnie i rozmaite speluny.
I w tych wyjątkowych miejscach czasami stały instrumenty, na których ku powszechnej uciesze grali wybitni muzycy. Znając zasadę powtarzalności rzeczywistości, przy równoległej regule niezmienności charakteru ludzkiego, wracamy do sprawdzonych pomysłów tworzenia azylu od świata pełnego niepokojów i niepotrzebnych historycznych analogii.
Zapraszamy Was na cykliczne spotkania z wybitnymi muzykami. Muzykami grającymi na pianinie.
Bądźcie w tym z nami. A świat po nieuchronnym resecie, na powrót się chwilowo uspokoi.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę