Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa malarstwa Jarosława Puczela "Nienazwane związki"

Wystawa malarstwa Jarosława Puczela "Nienazwane związki"

reklama
📅 Data: piątek, 06 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, GALERIA MILANO, Rondo WASZYNGTONA 2A (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Jarek Puczel skupia się na wewnętrznej intensywności relacji międzyludzkich, obserwując uczucia, ich znaczenia i konsekwencje. Głównymi aktorami są tutaj kobieta i mężczyzna. Może to być para, ale często jest to pojedyncza osoba, odnosząca się do tego "drugiego" czy "drugiej", jako do swojego dopełnienia. Dlatego obrazy te dotyczą odwiecznego marzenia o równowadze i harmonii, których spodziewamy się po spełnionej miłości. Najbardziej wprost mówi na ten temat cykl obrazów pt. Zakochani ( Lovers ), dzięki któremu artysta od 2012 roku zyskał rozgłos.
Język malarski Puczela, w możliwie nieskomplikowany sposób, stara się podążać za przekazem treści. Dominuje tu dążenie do syntezy, oszczędności i redukowania zbędnych elementów. Twórca wyodrębnia swoje postaci z tła codzienności, oczyszcza je ze zbyt rozpraszającego kontekstu i umieszcza w nowej, symbolicznej przestrzeni. Często ma ona charakter negatywny. W ten sposób artysta stara się zwrócić uwagę na iluzoryczną naturę otaczającej nas rzeczywistości. W kontraście do nowego tła, przedstawione postaci uzyskują, zasłoniętą wcześniej, intensywność i znaczenie.
Przekaz prac Jarka Puczela powstaje gdzieś pomiędzy uwodzicielskim światem romantycznego dramatu a skłonnością samego autora do dystansu i ocieplania znaczeń przedstawianych sytuacji. Można powiedzieć, że obrazy te mają w sobie "czułość" w stosunku do rzeczywistości. To podejście zbliża artystę do romantyzmu, z jego idealistycznym marzeniem o zmianie człowieka przez pozytywne uczucia i sztukę.

Wystawę można oglądać do 21 października.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę