Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

P jak Podróże / Moluki Wyspy Korzenne

📅 Data: sobota, 14 października 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Bielański Ośrodek Kultury - Filia Estrady 112 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Moluki - Wyspy Korzenne.

Ten kawałek Indonezji rzadko odwiedzany jest przez turystów. Odradzany jako cel podróży przez większość ministerstw turystyki. Być może słyszeliście o tych wyspach przy okazji konfliktu religijnego który miał miejsce kilkanascie lat temu .
Nie ? Ale na pewno wiecie o przyprawach takich jak goździki i gałka muszkatałowa. Te dwie przyprawy pochodzą właśnie z Moluków. Wycisnęły piętno tych odległych wyspach. Były źródłem wojen i zalązkiem fortun kupców korzennych z Amsterdamu, Lizbony czy Londynu, i o tym będzie moja opowieść, ale nie tylko .
Wybrałem się na Moluki, żeby szukać białych ludożerców. W gęstym tropikalnym lesie, u stóp wulkanów szukaliśmy tajemniczego plemienia bardzo wysokich, bo prawie dwumetrowych ludzi o białych włosach i niebieskich oczach. Skąd przyszli , dlaczego zamieszkali akurat na tej wyspie ? Moja wyprawa miała odpowiedzieć na te pytań

Sławomir Makaruk, pseud. Makaron – polski podróżnik, fotograf, zawodowy nurek, kierownik wypraw (m.in. programu podróżniczego TVP2 Boso przez świat), instruktor nurkowania, ratownik ochotnik TOPR, instruktor jazdy offroadowej.

Podróże
Sławomir Makaruk swoją pierwszą wyprawę odbył w 1983 roku (w wieku 19 lat), jadąc wraz z kolegami z WKP (Warszawskiego Klubu Płetwonurków) Tarpanem do Meksyku. Później pracował jako poławiacz czarnego koralu na Morzu Karaibskim i na statku rybackim na Islandii. W roku 1991 wygrał polskie eliminacje do rajdu Camel Trophy – ekstremalnego rajdu odbywającego się w różnych częściach kuli ziemskiej, uznawanego za najtrudniejszy rajd offroadowy na świecie. Członek pierwszej polskiej ekipy uczestniczącej w rajdzie w Tanzanii i Burundi, a do roku 1996 organizator polskich i europejskich selekcji Camel Trophy. Od 1997 roku organizował selekcje w Polsce dla Marlboro Adventure Team. Kierownik wielu wypraw do odległych rejonów świata, takich jak Vanuatu, Tajlandia, Nepal, Sudan, Egipt, Meksyk, Belize. Jedną z jego najbardziej wspominanych wypraw była podróż w góry Subpolarnego Uralu, gdzie po przemierzeniu 400 km pieszo odbył 20-dniowy spływ tratwą.
W latach późniejszych organizator podróży i szkoleń dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla firm organizował nietypowe wyjazdy integracyjne i motywacyjne w niedostępne rejony świata np. Jemen, Borneo, Honduras. Na przestrzeni lat 2001–2005 organizował dla zagranicznych partnerów wyprawy w poszukiwaniu skarbów na morzach południowych, wykorzystując swój statek „Harpooner”. Poprowadził także kilka ekspedycji ekip filmowych do Tunezji i północnej Afryki, a od połowy 2005 do 2007 roku zawodowo przewodził offroadowym wyprawom safari w Namibii.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: slajdowisko spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę