Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

O! Holender! Patyna przedstawia Skład Design w Białej

O! Holender! Patyna przedstawia Skład Design w Białej

reklama
📅 Data: sobota, 11 listopada 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Francuska 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Grupa Warszawa i Patyna.pl zapraszają na kolejną odsłonę wspólnych działań, przybliżających klasyki powojennego wzornictwa. 10 listopada goście restauracji Biała przekonają się o pięknie i funkcjonalności niderlandzkiego designu z kolekcji Skład Design. Na odwiedzających czekać będą najpiękniejsze meble z magazynu Składu, dostępne na patyna.pl, a kominkowa sala Białej zamieni się w najmodniejsze wnętrze rodem z Amsterdamu.
Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jak Skład Design ratuje unikalne niderlandzkie meble, przyjdźcie koniecznie na prezentację i dyskusję w Białej, którą poprowadzą Joanna Dauksza i Agata Chrościcka – twórczynie projektu.
Początek nowoczesnego wzornictwa w Holandii związany jest z powstaniem ruchu De Stijl, którego 100-lecie obchodzimy w tym roku. Sztandarowe nazwiska ruchu to Piet Mondrian, który wprowadził do malarstwa abstrakcję geometryczną oraz Gerrit Rietveld, który zrewolucjonizował wzornictwo pierwszej połowy XX wieku, zaszczepiając w Holandii idee funkcjonalizmu. Jego wielka postać przez lata 50-te i 60-te patronowała całej plejadzie wybitnych twórców, którzy nieustająco czerpali z niego inspiracje. Z drugiej strony, okres mid century modern to także pojawienie się grupy projektantów, którzy kontestowali tradycje Rietvelda i zwrócili się w kierunku organicznych form rodem ze Skandynawii i Stanów Zjednoczonych. Te dwa nurty stale są obecne w historii niderlandzkiego wzornictwa, a ich ciągłe splatanie się powoduje, że jest to wzornictwo wyjątkowe i wybitne.

Co? O! Holender!
Gdzie? Biała – zjedz i wypij, Warszawa, ul. Francuska 2
Kiedy? 10 listopada, godzina 13:00
Za ile? wstęp bezpłatny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę