Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

World Usability Day 2017 na Pradze

World Usability Day 2017 na Pradze
📅 Data: piątek, 17 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Tegoroczna edycja WUD na Pradze odbędzie się pod hasłem Inclusion through User Experience.

Jak co roku chcemy poszerzać horyzonty wykraczając poza obszary typowo kojarzone z UX. Na wernisażu będziemy mieli interfejsy namacalne w praktyce oraz przecięcie sztuki, designu i technologii. Podczas wykładów zaproszeni prelegenci opowiedzą m.in. o algorytmicznym biznesie, computational designie, projektowaniu parametrycznym, badaniach kultury, instytucjach kultury, creative codingingu, technologii blockchain, biohackingu, ruchu makerskim, parametrycznych protezach dla dzieci.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarny i adresowana jest do osób zawodowo związanych z branżą interaktywną, studentów oraz wszystkich tych, którzy interesują się zagadnieniami HCI, projektowania interakcji i doświadczeń użytkownika.

Ponadto w tym roku konferencji towarzyszy wernisaż wystawy prac absolwentów pierwszego rocznika studiów podyplomowych Creative Coding w School of Form w Warszawie. Jesteśmy przekonani, że zaprezentowane prace dostarczą wielu unikalnych doświadczeń.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zadeklarować udział na FB - link poniżej.


Program konferencji:

# Wykłady część I [18:00 - 19:20]

Borys Stokalski
## Transformacja cyfrowa, a może już algorytmiczny biznes? - Keynote
Włączanie nowych obszarów biznesu w przestrzeń cyfrową dzięki prawdziwie inteligentnym produktom, usługom i organizacjom. Czyli o wykorzystaniu możliwości automatyzacji, autonomii, predykcji i analityki (big data i AI).

Mirosław Filiciak
## Badania kultury w projektowaniu UX. Nie wystarczy psychologia?
Włączanie poprzez zrozumienie kontekstu kulturowego. Czyli o tym po co kultura projektantom UX i co to ma wspólnego z projektowaniem innowacji?

Joanna Jeśman
## Medyczny biohacking a zmiana społeczna
Włączenie materiału biologicznego w obszar hackowania i projektowania. Czy DIY biology tak jak naście lat temu DIY electronic stanie się materiałem dla projektowania unikalnych doświadczeń?

Aleksandra Janus
## Włączanie w instytucje kultury
Włączanie publiczność w działania instytucji. Również poprzez tworzenie unikalnych doświadczeń dzięki zastosowaniu właściwie rozumianych mediów cyfrowych. W jaki sposób budować efektywne i zrównoważone relacje ze swoimi odbiorcami oraz angażować ich zarówno w fizycznej przestrzeni instytucji, jak i poza nią, a także w jaki sposób budować i rozwijać społeczność odbiorców, która będzie wzrastać wraz z instytucją.

Jakub Koźniewski
## Łącząc bity i atomy
Angażowanie odbiorcy poprzez tworzenie unikalnego doświadczenia dzięki creative coding. Czyli o wykorzystaniu przez projektanta nowego rodzaju tworzywa jakim jest połączenie kodu, elektroniki i fabrykacji cyfrowej.


# Wernisaż [19:30 - 20:15]
Wernisaż wystawy prac absolwentów pierwszego rocznika studiów podyplomowych Creative Coding w School of Form. To zbiór obiektów i instalacji interaktywnych, stworzonych w duchu creative coding, łączących bity i atomy. Przy okazji wystawy czas na poczęstunek i nieformalne rozmowy w przestrzeni hali wysokich napięć.

## Prezentowane prace

Karol Nowak
## EMPHATYPHYTE (EMPATYFIT)
Dlaczego roślinność traktowana jest tak przedmiotowo? Próbą odpowiedzi na to pytanie jest instalacja „Emphatyphyte” pozwalająca na przeżycie „kontaktu” z rośliną. Aktora (Tillandsia duratii, oplątwa olbrzymia) umieszczono w czarnym prostopadłościanie stanowiącym ramę dla interakcji pomiędzy rośliną a człowiekiem. Oplątwa przemieszcza się w przestrzeni reagując na położenie widza, a także wykonując własne ruchy bazują na nastiach badanych przez Karola Darwina.

Karolina Chachor
## Dynamika niewidzialnych struktur
Możliwość pokazania zmiennej natury dźwięku, oddziaływania fali akustycznej na wodę o określonej częstotliwości za pomocą kodu jako przekaźnika informacji oraz fizycznego gestu poruszenia betonowych kul, może stać sie początkiem refleksji o dynamice jaką rządzą się niewidzialne struktury otaczającego nas świata.

Magda “Bronka” Braniewska, David Sypniewski
## Nowe Organy Chóru
Śpiew to sztuka przeznaczona do cieszenia zmysłu słuchu. Ale przecież język fal dźwiękowych można z powodzeniem tłumaczyć na inne. Dzięki temu, śpiewaniem można ucieszyć także inne zmysły. Na przykład wzrok. Nowe Organy Chóru to „śpiewająca światłem” interaktywna instalacja, pozwalająca na indywidualną wizualizację dźwięku dla każdego członka chóru.

Emilia Nyka
## Medal dla biegacza.
Każdy medal jest inny. Jego kształt wygenerowany kodem na podstawie danych z treningów, w bezpośredni sposób odwzorowuje styl, osobowość i indywidualność sportowca. Żaden sportowiec nie ma dwóch identycznych wyników w biegu i dlatego nie ma dwóch identycznych medali.

Wiktoria Wójcik, Jan Cieślar
## Dziady
Dzisiejsze dziady odbywają się na styku gry/instalacji cyfrowej/ staropolskiej tradycji. Chcieliśmy odtworzyć to święto w formie cyfrowej, zachowując jego powagę, grozę, ale też rozrywkową nieprzewidywalność. Stworzyliśmy miraż światła rzucanego nocą na mokrą szybę, którego źródłem jest wydrukowana w 3d gromnica, będąca jednocześnie kontrolerem gry, którego ruchy przeganiają światłem, pojawiające się duchy.


# Wykłady część II [20:20 - 21:10]

Michał Piasecki
## Od globalnego startapu do projektowania parametrycznego protez
Jak zmieni nasze życie rozpowszechnienie projektowania parametrycznego, albo inaczej computational design. Na przykładzie osobistych doświadczeń współzałożyciela TYLKO, jednego z najbardziej innowacyjnych startupów tworzących meble generowane kodem, który zapragnął tworzyć parametryczne protezy dla dzieci.

Szymon Pepliński
## How Blockchain Will Transform Customer Experiences
Włączenie nowych graczy w globalną ekonomię. Czasami mądrze zaprojektowana technologia zmienia świat. Czy tak będzie z Blockchain? Szymon wierzy, że tak będzie. Wyjaśni w prosty sposób jak działa ten skomplikowany i bardzo sprytnie zaprojektowany system.

Joanna Skorupska
## Wpływ Maker Movement na rozwój kompetencji przyszłości
Na kształtowanie obecnej formy edukacji publicznej duży wpływ miała rewolucja przemysłowa, która wrzuciła nas w szablon myślenia linii produkcyjnej. Maker Movement niesie ze sobą i uczy nas takich umiejętności jak druk 3D, roboty ręczne, hardware, software, elektronika, design, prototypowanie, co daje każdemu możliwość tworzeniu własnych obiektów i produktów. Ruch ten definiowany jest jako trzecia rewolucja przemysłowa, jakie więc niesie to za sobą zmiany i korzyści. Jak pozwala rozwijać takie umiejętności jak współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność, empatia, komunikacja i kolaboracja, które definiowane są jako kompetencje przyszłości.


Uwaga w tym roku nie ma rejestracji!
Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zadeklarować udział na FB - link poniżej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧