Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych - Problemski Hotel

Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych - Problemski Hotel

reklama
📅 Data: wtorek, 05 grudnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Centrum Wielokulturowe w Warszawie, ul. Jagiellońska 54 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W 2016 roku, z inicjatywy IOM, odbył się pierwszy Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych. Festiwal odbył się w 89 krajach, w tym również w Polsce. W tym roku festiwal ponownie zagości w Polsce.

Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych prezentuje filmy, które przynoszą obietnicę i wyzwania związane z migracją dla tych, którzy opuszczają swoje domy w poszukiwaniu lepszego życia i wkładu w ich nowe społeczności. Odbywa się w dniach 5-18 grudnia.

Projekcje w grudniu 2017 będą odbywały się w Centrum Wielokulturowym w Warszawie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

-----

Harmonogram Festiwalu:

5 grudnia 2017 godzina 18:00 - Problemski Hotel

6 grudnia 2017 godzina 18:00 - The Lucky Specials

7 grudnia 2017 godzina 18:00 - Lost in Lebanon

8 grudnia 2017 godzina 18:00 - Nanny

-----

Opisy filmów:

Problemski Hotel
Bipul mieszkający w ośrodku dla uchodźców w Brukseli stara się ze wszystkich sił ułożyć sobie życie w nowym kraju. Jest on niczym enigma. Cierpiący na amnezję, znający kilka języków mężczyzna zajmuje się organizacją życia społecznego placówki. Jest tłumaczem i rozjemcą w konfliktach. Mimo ogromnych starań życie go nie rozpieszcza. Pewnego dnia Bipul poznaje pochodzącą z Europy Wschodniej Lidię, która marzy o wyjeździe do Anglii. Dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Film pokazuje świat z punktu widzenia osób, które opuszczają swój dom ze strachu przed śmiercią lub szykanami, w nadziei, że w obcym kraju uda im się na nowo ułożyć sobie życie. Scenariusz powstał na kanwie bestsellerowej powieści Dimitriego Verhulsta pod tym samym tytułem. W głównych rolach występują Tarek Halaby i Evgenia Brendes, którzy zostali wyróżnieni nagrodą za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Ostendzie. Film w języku rosyjskim, arabskim i angielskim z angielskimi napisami. Wstęp bezpłatny.
trailer: link

The Lucky Specials
LUCKY SPECIALS to mały zespół muzyczny w zakurzonym górniczym miasteczku w południowej Afryce. Mandla pracuje jako górnik w ciągu dnia, ale jest pasjonatem gry na gitarze i marzy o tym, aby odnieść sukces w przemyśle muzycznym. Kiedy zdarza się tragedia, Mandla, jego przyjaciel Nkanyiso i zespół muszą znaleźć siłę, aby spełnić swoje marzenia. Film w języku angielskim, z napisami angielskimi. Wstęp bezpłatny.
trailer: link

Lost in Lebanon
ZAGUBIONY W LIBANIE pokazuje nieznane historie w regionie leżącym na skraju piekła - w Bejrucie i na granicach Syrii. Film opowiada historie ludzi żyjących w cieniu wojny syryjskiej. Pokazuje intymne spojrzenie na to, jak czterech Syryjczyków stara się znaleźć sposoby na pokonanie udręki ich zrujnowanego życia. To nie jest historia wojny w Syrii, jest to kolejny rozdział. Co się stanie z 13 milionami Syryjczyków, którzy zostali wysiedleni? Jakie są ich nadzieje, ich obawy? Życie dla uchodźców w Libanie stało się rozpaczliwe. Wraz z konfliktem syryjskim w Libanie, rząd wdraża nowe prawa dla wszystkich Syryjczyków - konsekwencje są niszczące. Czterech bohaterów filmu to ludzie, którzy zaprezentują światową debatę na temat konfliktów z punktu widzenia ludzi, a nie z liczb. Film w języku arabskim i angielskim z angielskimi napisami. Wstęp bezpłatny.
trailer: link

Nanny
NIANIA pokazuje podróż, którą muszą podjąć nianie z Dominikany, aby móc wysyłać pieniądze swoim dzieciom pozostawionym w domu. Film koncentruje się na konfliktach, z którymi borykają się trzy dominikanki, Leidy, Fina i Clara, które pozostawiają swoje dzieci w odległych miastach pod opieką krewnych, podczas gdy one są poza domem i opiekują się cudzymi dziećmi. Przeskakując pomiędzy scenariuszami miejskimi i wiejskimi, dokument ten wnika głęboko w konflikty, z którymi mają do czynienia nianie. Postacie matek są zastępowane i powielane. Rosną silne więzi między dziećmi a ich opiekunkami i między dziećmi opiekunek a babciami lub ciotkami, które się nimi opiekują. Film porusza złożoność relacji rodzic-dziecko. Film w języku hiszpańskim z angielskimi napisami. Wstęp bezpłatny.
trailer: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: film


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę