Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Spotkanie i dyskusja nt. tłumaczeń literackich z gośćmi specjalnymi

Spotkanie i dyskusja nt. tłumaczeń literackich z gośćmi specjalnymi

reklama
📅 Data: wtorek, 05 grudnia 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


5 grudnia 2017 roku w Faktycznym Domu Kultury – Instytut Reportażu w Warszawie, odbędzie się spotkanie dotyczące obszaru grantowego „Tłumaczenia literackie” programu Kreatywna Europa – komponent Kultura.

Tym razem, oprócz prezentacji dotyczącej szczegółów grantu i procesu składania wniosków, zapraszamy Państwa do udziału w dyskusji dotyczącej kondycji i funkcjonowania europejskiego rynku wydawniczego.

Gośćmi specjalnymi będą: Magdalena Parys, polska pisarka i publicystka uhonorowaną Nagrodą Literacką Unii Europejskiej za powieść „Magik”, Elżbieta Sobolewska, wybitna tłumaczka i popularyzatorka literatury węgierskiej, Monika Regulska, agentka literacka oraz Kamila Buchalska, redaktorka naczelna wydawnictwa Książkowe Klimaty, tegorocznego beneficjenta komponentu Kultura w ramach obszaru „Tłumaczenia literackie”. Panel dyskusyjny poprowadzi Michał Nogaś, dziennikarz.

W tym wyjątkowym gronie porozmawiamy m.in. o rynku przekładu w Polsce i Europie, o tym jakie rządzą nim prawa i jaki wpływ ma na niego wsparcie Unii Europejskiej, o sytuacji tłumaczy literatury jako grupy zawodowej, o modelu przedstawiania kierunków literackich w przekładzie, a także o tym z jakimi wyzwaniami zmagają się polscy wydawcy. Przedmiotem dyskusji będzie również wpływ Europejskiej Nagrody Literackiej na rozwój rynku i kariery laureatów oraz możliwości jakie daje uzyskanie grantu w ramach programu Kreatywna Europa.

Na spotkanie serdecznie zapraszamy nie tylko wydawców i tłumaczy, ale wszystkich zainteresowanych rynkiem książki. Do wzięcia udziału w wydarzeniu szczególnie zachęcamy potencjalnych wnioskodawców. Kolejny nabór wniosków w obszarze „Tłumaczenia literackie” zostanie otwarty w pierwszym półroczu 2018 r.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, lecz z uwagi na limit miejsc obowiązują zapisy poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy -> link
Rejestracja trwa do 30 listopada 2017 r.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę