Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Wystawa Across Europe With Best Fashion Illustration z polskimi ilustratorkami mody

Wystawa Across Europe With Best Fashion Illustration z polskimi ilustratorkami mody

reklama
📅 Data: poniedziałek, 29 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Atrium Promenada (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Across Europe With Best Fashion Illustration znowu w Warszawie! Od 29 stycznia do 17 lutego 2018 w Centrum Handlowym Promenada można oglądać ponad 60 prac 40 ilustratorów znanych na całym świecie i współpracujących z największymi domami mody.

Od początku 2018 roku, międzynarodowa wystawa Across Europe with Best Fashion Illustration przemieszcza się pomiędzy największymi miastami w Polsce. Po Krakowie, nadszedł czas na Warszawę. Kolejne miasta na trasie to Łódź, Wrocław i Gdańsk. W ramach ekspozycji prezentowane są prace ilustratorów mody z całego świata m. in.: Mediolanu, Nowego Jorku, Tokio, którzy na co dzień współpracują z czołowymi domami mody, takimi jak Balenciaga, Ellie Saab czy Oscar de la Renta. Wśród prac znajdują się także ilustracje polskich artystek - Katarzyny Smoczyńskiej, na co dzień tworzącej projekty dla znanej polskiej marki Reserved oraz Anny Halarewicz mającej na koncie współpracę z redakcjami „Harper’s Bazaar” i „Elle”. Na wystawie obejrzeć można również projekty Joanny Gniady, które znalazły się na łamach „Elle Italia” i „The Guardian” czy Karoliny Pawelczyk współpracującej z „BIZUU”, którą zachwycił się sam Marc Jacobs.

Prezentowane prace wykonane są różnorodnymi technikami plastycznymi, od akwareli po grafikę cyfrową. Wszystkie łączy chęć przedstawienia kreatywnej idei projektanta, która z czasem trafi w ręce technologów odzieży, krawców, a finalnie - do rąk konsumentów. Wystawa jest dedykowana nie tylko miłośnikom mody, ale także entuzjastom sztuki i designu.

- Wystawę organizujemy od niespełna trzech lat, swój debiut miała w listopadzie 2015 roku. Rokrocznie trwa ona kilka miesięcy, i średnio co 3 tygodnie pojawia się w innym mieście. Powszechnie modę postrzegamy tylko przez pryzmat witryn sklepowych. Niestety mało kto wie, kto jest odpowiedzialny za wyznaczanie trendów w branży. Autorzy ilustracji prezentowanych na naszej wystawie pracują na co dzień w światowych stolicach mody. W ramach inicjatywy, chcemy rzucić światło na prace największych młodych ilustratorów z całego świata. Ponadto, pragniemy również uświadomić, że realizacje polskich artystów mogą śmiało konkurować z pracami twórców z zagranicy – mówi Kajetan Królikiewicz, właściciel wydawnictwa Historia i Sztuka, pomysłodawca i organizator wystawy.

Partnerem przedsięwzięcia jest polska firma LPP, właściciel marek odzieżowych: Reserved, Cropp, Mohito, House oraz Sinsay. Partnerstwo w wystawie to kolejny projekt LPP, który promuje młodych, utalentowanych twórców oraz karierę w branży mody.

- Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z organizatorem wystawy, ponieważ coraz bardziej dostrzegamy, jak wiele można jeszcze zrobić w obszarze edukacji artystycznej. Tak jak w każdej branży, również w modzie poza wykształceniem cenne jest doświadczenie. Naszym projektem chcemy przybliżyć młodym osobom realia pracy w branży modowej. Nie każdy wie, że istotne jest tu poszukiwanie inspiracji, które staramy się zapewnić projektantom m.in. poprzez wyjazdy służbowe na targi fashion. Powszechnie mówi się o artystach ze światowych stolic mody takich jak Paryż, Nowy Jork czy Londyn, w momencie kiedy my w Polsce również mamy się kim pochwalić. Dowodem na to są chociażby prace polskich ilustratorów, które prezentujemy na wystawie – mówi Patrycja Zbytniewska, Starszy Specjalista ds. CSR LPP.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę