Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody

Piknik z okazji Światowego Dnia Wody

reklama
📅 Data: sobota, 24 marca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Płyta Desantu (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W sobotę, 24 marca, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. zaprasza na rodzinny piknik z okazji Światowego Dnia Wody. Impreza odbędzie się w godzinach 11 – 17 na Płycie Desantu nad Wisłą. Wstęp wolny.

Tematem przewodnim tegorocznego pikniku będzie Afryka i Arktyka. Już od godziny 11 w ogrzewanej hali namiotowej, która stanie nad Wisłą, będą organizowane konkursy i zabawy dla najmłodszych m.in. doświadczenia chemiczne, warsztaty kulinarne czy budowanie makiety warszawskich mostów z plastikowych słomek.

Wszyscy uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach lepienia z gliny oraz rzeźbienia w lodzie. Dla zainteresowanych tematyką wody, Pan Kropelek, nasza wodociągowa maskotka, przygotuje specjalny quiz, w którym będzie można wygrać nagrody.

Podczas imprezy odbędą się także warsztaty zdrowego odżywiania dla dzieci i dorosłych, w trakcie których profesjonalni dietetycy zdradzą smaczne przepisy na zdrowe napoje z dodatkiem świeżych warzyw i owoców. Będzie też można nauczyć się prawidłowo sadzić roślinki, a nawet uszyć własnego morskiego stwora. Jak co roku odbędą się pokazy naszego statku „Chudego Wojtka”. Zaprezentujemy także mobilne laboratorium MPWiK oraz specjalistyczny sprzęt używany przez nasze służby m.in. do monitorowania sieci kanalizacyjnej.

Atrakcji nie zabraknie także na scenie, na której wystąpią Ricky Lion oraz Pszczółka Maja, a podczas na koncertu na lodowych skrzypcach zabrzmią najpiękniejsze melodie z filmów dla dzieci. W ramach pikniku będzie można odwiedzić zabytkową Stację Filtrów, przy ul. Koszykowej. Zwiedzający pojadą na wycieczkę bezpłatnymi autokarami z Płyty Desantu. Wejściówki będzie można odebrać w dniu imprezy na naszym stoisku firmowym. Osoby zainteresowane zwiedzaniem proszone są o zabranie dokumentu ze zdjęciem.

Miejsce pikniku: Płyta Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i ul. Solec
Dojazd autobusami: 138, 141, 143, 151, 182, 188 (przystanek Torwar 02) lub 185 (przystanek na żądanie Pomnik Sapera)
Współrzędne GPS 52° 13′ 43.42″ N, 21° 2′ 34.92″ E

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci impreza spacer spotkanie warsztaty inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę