Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

X edycja Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich

X edycja Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich

reklama
📅 Data: piątek, 16 marca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, PACA 40 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Chciał(a)byś zrobić coś na rzecz swojej okolicy? Chcesz lepiej poznać swoich sąsiadów i zorganizować dla nich spotkanie w nieformalnej atmosferze, ale nie masz pewności jak to dokładnie zrobić? Pracujesz w Miejscu Aktywności Lokalnej i poszukujesz inspiracji do działań albo merytorycznego wsparcia? Mamy coś, co może Ci pomóc – Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich, czyli warsztaty, na których otrzymasz narzędzia do zrealizowania swojego pomysłu na działania!

Dlaczego warto wziąć udział?
Akademia Inicjatyw Sąsiedzkich jest formą działalności edukacyjnej Q-Ruchu Sąsiedzkiego realizowaną w ramach projektu Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej od 2009 roku. Obecnie działanie jest realizowane w ramach projektu „Warszawa Lokalnie” współfinansowanego przez m.st. Warszawa. Od pierwszej edycji tego szkolenia udoskonalaliśmy je tak, aby jak najbardziej spełniało oczekiwania uczestników. Naszym zapleczem eksperckim jest Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Doświadczeni trenerzy i animatorzy CAL prowadzą zajęcia aktywnymi metodami, a każde spotkanie dopasowane jest do potrzeb uczestników. Dotychczasowi absolwenci AIS aktywnie działają w swoich sąsiedztwach, pracują w lokalnych organizacjach pozarządowych i instytucjach samorządowych, tworzą nieformalne grupy sąsiedzkie, a także organizują wydarzenia w ramach Warszawskiego Dnia Sąsiada i Podwórkowej Gwiazdki oraz realizują inne inicjatywy.

Dla kogo są warsztaty?
Dla każdego! Możesz być rodowitym Warszawiakiem albo mieszkać w Warszawie od miesiąca, możesz pracować w warszawskich instytucjach lub organizacjach albo po prostu czuć się związanym z tym miastem. Nie wymagamy posiadania doświadczenia w organizowaniu działań lokalnych. Jeśli bliskie są Ci idee dobrego sąsiedztwa, chcesz się nauczyć realizować ciekawe inicjatywy w swoim sąsiedztwie lub poznać innych animatorów sąsiedzkich – koniecznie zgłoś się na nasze warsztaty!

Co będzie się działo na warsztatach?
Pełen cykl Akademii Inicjatyw Sąsiedzkich obejmuje 5 warsztatów w terminie od marca do maja. Są to pięciogodzinne spotkania, których celem jest wyposażenie uczestników w umiejętności potrzebne do organizacji inicjatyw sąsiedzkich i pracy ze społecznością lokalną: przeprowadzenia diagnozy zasobów i potrzeb środowiska lokalnego, pozyskiwania sojuszników i funduszy, angażowania ludzi do projektu, nawiązywania partnerstw oraz promocji wydarzeń.

Którą ścieżkę wybrać?
AIS zaplanowany jest w dwóch ścieżkach do wyboru, których tematyka będzie dostosowana do potrzeb odbiorców. Pierwsza dedykowana jest mieszkankom i mieszkańcom Warszawy oraz przedstawicielom nieformalnych grup sąsiedzkich i obywatelskich działających na terenie Warszawy. Druga – przedstawicielom lokalnych NGO, lokalnych instytucji publicznych, ruchów miejskich działających na terenie Warszawy, a także animatorów miejsc aktywności lokalnej.
Uczestnikom szkolenia zapewniamy wszystkie potrzebne materiały szkoleniowe oraz poczęstunek w trakcie warsztatów. Spotkania będą się odbywać w Warszawie w różnych miejscach aktywności lokalnej (m.in. Centrum Społeczne Paca, Klub Osiedlowy Surma, Warsztat).

Harmonogram 2018:

ŚCIEŻKA 1. dla mieszkańców/grup nieformalnych – wybrane soboty w godz. 10:00-15:00
17.03.2018 Ja w moim sąsiedztwie: specyfika pracy sąsiedzkiego animatora
24.03.2018 Diagnoza lokalna zasobów i potrzeb społeczności
14.04.2018 Mobilizowanie sąsiadów do działania
21.04.2018 Tworzenie sieci lokalnej współpracy
12.05.2018 Działania sąsiedzkie od pomysłu do projektu

lub

ŚCIEŻKA 2. dla organizacji/instytucji/MAL – wybrane piątki w godz. 11:00-16:00
16.03.2018 Ja w moim sąsiedztwie: specyfika pracy sąsiedzkiego animatora
23.03.2018 Diagnoza lokalna zasobów i potrzeb społeczności
13.04.2018 Mobilizowanie sąsiadów do działania
20.04.2018 Tworzenie sieci lokalnej współpracy
11.05.2018 Działania sąsiedzkie od pomysłu do projektu

Jak się zgłosić?
Rekrutacja odbywa się za pomocą formularza on-line dostępnego pod adresem link

Czekamy na zgłoszenia do 9.03.2018!
Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę