Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pola Negri. Życie gwiazdy | Święto Niemego Kina

Pola Negri. Życie gwiazdy | Święto Niemego Kina
📅 Data: sobota, 21 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zobacz barwny, pełen archiwalnych fotografii i nagrań dokument o Poli Negri – gwieździe ery kina niemego i głównej bohaterce tegorocznego Święta Niemego Kina.

Pokaz odbywa się w ramach 15. Święta Niemego Kina.

"Pola Negri. Życie gwiazdy", reż. Mariusz Kotowski, 2016, 55 minut
Pola Negri, urodzona w Lipnie niedaleko Włocławka jako Apolonia Chalupec, była pierwszą europejską gwiazdą filmową, która została zaproszona do Hollywood, torując w ten sposób drogę takim ikonom kina epoki klasycznej jak Greta Garbo czy Marlena Dietrich. Obracała się w najwyższych sferach Hollywood, była zaręczona z Charliem Chaplinem i romansowała z Rudolfem Valentino. Filmowi Kotowskiego kolorytu dodają wnikliwe rozmowy z aktorką Hayley Mills, która zagrała główną rolę w ostatnim filmie z udziałem Negri, Księżycowych prządkach z 1964 roku.

Spotkanie
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Dorotą Łańcucką, założycielką i działaczką Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Rozmowę o życiu i twórczości wielkiej aktorki poprowadzi Michał Pieńkowski, filmograf z FINA.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 17:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️