Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

APL315 - wystawa streetartu w Galerii V9

APL315 - wystawa streetartu w Galerii V9
📅 Data: piątek, 20 czerwca 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury V9, ul. Hoża 9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


20 czerwca 2014 (piątek) o 19:00 Galeria V9 zaprasza na wystawę prac streetartowych ukraińskiego artysty APL315. Wystawa potrwa do 13 lipca 2014 (niedziela). Wstęp wolny.

Twórczość APL315 to przykład najbardziej progresywnych i radykalnych zjawisk jakie zachodzą na polu międzynarodowego graffiti. W jego malarstwie nie ma śladu dekoracyjności, a do liter które maluje na murach trudno odnieść termin "typografia". Prymitywistyczne maski, ochłapy alfabetu i bezkształtne plamy koloru - oto materia jego malarstwa.

Najnowszy projekt który APL315 zamierza pokazać w Warszawie nosi tytuł "No Idea". Znaczącą rolę odgrywa tu kontekst sytuacji politycznej na Ukrainie, która z jednej strony nie pozwala artyście pozostać obojętnym, a z drugiej nie pozostawia mu żadnego pola do działania.

Artysta szukając ucieczki przed traumą i twórczą blokadą zwraca się ku przeszłości. Inspiracją najnowszego cyklu prac są zdjęcia robione przez kilka ostatnich lat. Większość z nich nie przedstawia nic szczególnego: powstały od niechcenia i bez wyraźnego celu, dokumentują przypadkowe sytuacje, niedbale skadrowane wycinki codziennego życia. Ta bezideowość i wspomnienie o czasie beztroski mają stać się kluczem do ucieczki z własnej skołatanej głowy, pożywką nowego malarskiego eksperymentu.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!