Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Cohen i Kobiety
reklama

Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

reklama
data Data: 21 czerwca 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Chłodna (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Muzyka w najlepszym wydaniu znowu zabrzmi na ulicy Chłodnej. Dzielnica Wola zaprasza w czerwcu na dwa wyjątkowe koncerty.

Czwartkowe koncerty "pod chmurką", które odbywają się w czerwcu na ulicy Chłodnej stały się lokalną tradycją. - Zrewitalizowana Chłodna aż prosi się, żeby organizować tu wydarzenia kulturalne - mówi Krzysztof Strzałkowski, Burmistrz Dzielnicy Wola. - Nasze koncerty z roku na rok przyciągają coraz większe rzesze fanów dobrego jazzu czy muzyki klasycznej - dodaje.
W tym roku władze Dzielnicy przygotowały dwa niezwykłe koncerty. - Pierwszy z nich odbędzie się 21 czerwca i będzie to występ zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która muzycznie nawiąże do obchodzonej 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - mówi Mariusz Budziszewski, zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola. - Drugie wydarzenie odbędzie się tydzień później i będzie to koncert "Noc w wielkim mieście" w wykonaniu Jazz Bandu Młynarski-Masecki. Fani jazzu z pewnością nie będą zawiedzeni - dodaje.
Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny, a koncerty w ramach "Muzycznych Czwartków na Chłodnej" odbędą się na zrewitalizowanym deptaku przy ul. Chłodnej na wysokości ul. Waliców.

Muzyczne Czwartki na Chłodnej – harmonogram:

21 czerwca, godz. 19:00
Koncert Zespołu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej w ramach 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

28 czerwca, godz. 19:00
Koncert Jazz Band Młynarski-Masecki „Noc w wielkim mieście”
Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Warszawska Orkiestra Sentymentalna
Zespół rozsmakowany w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – zawsze wybierają to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych, i wykonują zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Jazz Band Młynarski-Masecki
Polski zespół jazzowy założony przez Jana Emila Młynarskiego i Marcina Maseckiego, grający w stylu przedwojennym, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje. W listopadzie 2017 ukazała się ich debiutancka płyta zatytułowana „Noc w wielkim mieście”, promowana przez jowialnie wykonany singel „Abduł Bey". Teledysk do tego utworu zdobył nominację do Fryderyka 2018.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)