Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kto się boi impro? Forum o improwizacji

Kto się boi impro? Forum o improwizacji
📅 Data: środa, 20 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Jazdów 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z okazji rozpoczęcia Warsaw Improv Festival 2018 Szkoła Impro zaprasza na pierwsze w Polsce forum dotyczące improwizacji teatralnej - “Kto się boi impro?”. Wydarzenie to organizowane jest we współpracy z Instytutem Teatralnym, im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Wydziałem Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. Kierujemy nasze zaproszenie do osób, które zajmują się edukacją artystyczną, są związane z teatrem i kulturą.

Chcielibyśmy wspólnie z ekspertkami i ekspertami znaleźć odpowiedź na pytanie, jakie miejsce zajmuje improwizacja teatralna we współczesnym życiu teatralnym. A także przybliżyć istnienie tej dopiero rozwijającej się w sztuki. W ostatniej dekadzie powstało w Polsce kilka prężnie działających ośrodków improwizacji teatralnej, m.in. Warszawa, Wrocław, Kraków, Bydgoszcz, Gdańsk. Spektakle improwizowane pojawiają się na małych, kameralnych, prywatnych scenach, działając niezależnie od głównego nurtu. Po edukację artystyczną z dziedziny improwizacji teatralnej sięga każdego roku kilka tysięcy dorosłych oraz dzieci i młodzieży, dlatego to odpowiedni moment, aby poważnie porozmawiać o improwizacji teatralnej.

Program Forum:

10:00 - Otwarcie Forum

10:15 - 11:00 Wykład otwierający: "Czy jest miejsce na impro w historii teatru?" Poznajmy bliżej historię i ewolucję improwizacji teatralnej od Wielkiej Reformy Teatralnej na początku XX wieku.

☞ dr Gunter Lösel [Institute for the Performing Arts and Film, Zurich University of Arts].

11:00-12:30 Panel dyskusyjny "Kto się boi impro?"
Impro okazało się przebojem wielkomiejskiej kultury. Mimo popularności wciąż jednak wzbudza obawy - szczególnie w instytucjach. A przecież może być doskonałym narzędziem w edukacji czy w pracy artystycznej. W rozmowie zastanowimy się, z czego wynikają opory wobec impro?

Gośćmi panelu będą:
☞ Anna Michalak-Pawłowska – pełnomocnik Prezydenta m. st. Warszawy ds. Edukacji Kulturalnej Twórca i dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych dla dzieci i młodzieży „Dorożkarnia. Laureatka Nagrody Fundacji Rozwoju Edukacji Lokalne za Inicjatywy Kulturalne (2015) za stworzenie miejskiego portalu dotyczącego edukacji kulturalnej w Warszawie.

☞ Oskar Hamerski – aktor, wykładowca. Absolwent krakowskiej PWST (1999). W latach 1999–2003 aktor Teatru Nowego w Łodzi. Od 2005 roku w zespole Teatru Narodowego. Związany z warszawską grupą „Pożar w burdelu”. Autor trzykrotnie wznawianej książki „Improwizacja teatralna według Keitha Johnstone’a” (2014).

☞Tomasz Plata – dziennikarz, teatrolog, autor książek, kurator. Od 1999 wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2016 roku dziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze. Współpracuje z zespołem Komuna//Warszawa oraz Nowym Teatrem. Ostatnio wydał książkę „Pośmiertne życie romantyzmu” (2017).

☞ Mateusz Płocha - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, filia we Wrocławiu, na wydziale lalkarskim, specjalizacja: aktorstwo teatru lalek. Aktywny członek Teatru Improwizowanego Improkracja oraz Dwaj Panowie. Improwizacji uczył się w takich teatrach jak Second City, Annoyance oraz iO.

moderator: Paweł Płoski - prodziekan Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej, im. A. Zelwerowicza w Warszawie

12:00 - 12:30 Przerwa

13:00 - 13:30 "Improwizacja w aktywizmie"
Jaką wartość mają techniki improwizacji teatralnej w aktywizowaniu ludzi do działania? Od metodologii Violi Spolin do dzisiaj.

☞ Wykład Joanny Pawluśkiewicz, improwizatorki, pisarki, scenarzystki i aktywistki z ruchu obywatelskiego Obóz dla Puszczy, trenerki Szkoły Impro.

13:30-15:00 Panel dyskusyjny "Kto się nie boi improwizacji?".
W tym panelu porozmawiamy z osobami, które z technik teatru improwizowanego korzystają w swojej pracy zawodowej, często pozateatralnej, czyli pedagogami, aktywistami, naukowcami ale także edukatorami, używającymi impro w szkoleniach dla mówców i pracowników korporacji.

Gośćmi panelu będą:
☞ Joanna Pawluśkiewicz [Szkoła Impro/Obóz dla Puszczy]

☞ Arthur Janik [SWPS] – Doktorant Psychologii Pozytywnej w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej. Jego praca doktorancka dotyczy wpływu mieszanych emocji - pozytywnych i negatywnych oraz myślenia kreatywnego w ramach improwizacji scenicznej. Absolwent Yale University, zawodowo związany z sektorem pozarządowym i publicznym.

☞ Katarzyna Renes – menedżerka kultury, konsultantka i realizatorka wielu międzynarodowych przedsięwzięć kulturalnych. Autorka i realizatorka projektów edukacyjnych dla dzieci m.in . „Hip hop, hejterom stop” oraz „Duży pies nie szczeka” – inicjatyw komediowo-muzycznych, skierowanych do młodzieży z małych miejscowości w całej Polsce.

☞ Andy Eninger – pisarz, improwizator i trener improwizacji z Los Angeles. Szef sekcji pisania w Second City's Training Center od 2011 do 2016 roku. Obecnie zajmuje się improwizacją stosowaną i prowadzi warsztaty i szkolenia dla korporacji.

Moderatorka: Agnieszka Matan – improwizatorka, trenerka Szkoły Impro.

15:00-15:30 Open Mic

Prosimy o potwierdzenie przybycia na Forum do 18 czerwca drogą mailową: media.wife@gmail.com.

Organizatorami Forum są: Szkoła Impro, Fundacja Klancyk, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Wydział Wiedzy o Teatrze AT

***Warsaw Improv Festival***
20 – 24 czerwca 2018
festival.warsawimprov.pl
Fb: Warszaw Improv Festival

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱