Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

CHOPIN W SERCU WARSZAWY

CHOPIN W SERCU WARSZAWY
📅 Data: sobota, 28 lipca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Chopin w sercu Warszawy"
🎹🎶 Koncerty w oficjalnym miejscu chopinowskim w geodezyjnym środku Warszawy

Kościół Świętej Trójcy w Warszawie
pl. S. Małachowskiego 1
Klasycznie wstęp wolny!

🎹 Czas melomana, czyli klasyka w ciszy - koncerty główne festiwalu odbywać się będą podczas Weekendu Inauguracyjnego (7 i 8 lipca o godz. 16.00) oraz w każdą sobotę lipca i sierpnia o godz. 16.00 w kościele Świętej Trójcy przy placu Małachowskiego 2 – tuż obok Zachęty. Kalendarium koncertów głównych poniżej.

🎹 Czas malucha, czyli „Chopinutki – koncerty chopinowskie dla malutkich”.
Stworzyliśmy specjalnie wydarzenie towarzyszące, na które zapraszamy dzieci wraz z opiekunami. Półgodzinne recitale dla małych słuchaczy odbywają się w tych samych dniach, co koncerty główne o godz. 17.30.

KALENDARIUM 🎹
7 lipca - Leonora Armellini (Włochy)
8 lipca - Nikolay Khozyainov / Mikołaj Chozjainow (Rosja)
14 lipca - Joanna Marcinkowska
21 lipca - Przemysław Lechowski
28 lipca - Agnieszka Przemyk-Bryła
4 sierpnia - Maciej Wota
11 sierpnia - Łukasz Krupiński
18 sierpnia - Gintaras Januševičius (Litwa / Niemcy)
25 sierpnia - Maria Ludwika Gabryś

Wstęp na koncerty główne jest wolny i dostępne są one dla słuchaczy w wieku powyżej 10 lat.
Prosimy o punktualne przybycie.

🎹 O FESTIWALU
Kościół Świętej Trójcy to oficjalne miejsce chopinowskie. Tu w roku 1825 Fryderyk Chopin wystąpił przed carem Aleksandrem I i otrzymał od niego pierścień z brylantem. Młody kompozytor śpiewał także w parafialnym chórze i słuchał tu kazań.
Kopuła kościoła – jedna z największych w Europie – sprawia, że posiada on wspaniałą akustykę i od wielu lat wykorzystywany jest jako przestrzeń koncertowa.
Krzyż na kopule stanowi geodezyjny środek Warszawy, według którego sir William Heerlein Lindley wytyczył sieć stołecznych wodociągów. Ponieważ budynek jest rotundą, podczas Nocy Muzeów i festiwalu fortepian będzie ustawiony w środku kościoła, idealnie pod latarnią kopuły – czyli w sercu Warszawy.
Będą mogli Państwo w pełni docenić urodę tego rozwiązania, obserwując występy pianistów z dwóch pięter galerii opasających świątynię.

🎹🎶 Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny "Chopin w sercu Warszawy" powstał dzięki marzeniom, pasji i miłości do muzyki. I jak prawdziwa miłość – nie „dlatego że”, ale „pomimo iż”.
Idea festiwalu zachwyciła muzyków, fotografików, plastyków, ludzi nauki – przede wszystkim wykładowców i studentów Uniwersytetu SWPS, animatorów i menadżerów kultury, melomanów, duchownych, społeczników oraz darczyńców i wolontariuszy. Oni podarowali nam swoją pracę i wsparcie.
Festiwal finansowany jest ze środków społecznych.
Podczas festiwalu będą mogli Państwo usłyszeć pianistów o wyrazistych osobowościach artystycznych. Bardzo zależy nam, by proponowane Państwu interpretacje miały dużą siłę wyrazu przy jednoczesnej dbałości o zachowanie stylu chopinowskiego.
Festiwal to emanacja slow life i "uważności" na jakość życia – organizatorzy stworzyli możliwie najlepsze warunki do słuchania muzyki. Akcentują korzystny wpływ muzyki klasycznej zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne, dlatego partnerami festiwalu są instytucje związane z tymi aspektami funkcjonowania człowieka.
Miejsce ustawienia fortepianu to punkt zero podziemnego unaczynienia miasta, z którego biegną podziemne arterie wodociągowe. Znak graficzny towarzyszący festiwalowi to Diagnosis: Chopinocardia, a samo wydarzenie będzie promowane poprzez #chopinwsercu.
Festiwal rozpoczynamy Weekendem Inauguracyjnym w dniach 7 i 8 lipca. Wystąpią wówczas Leonora Armellini oraz Nikolay Khozyainov (Mikołaj Chozjainow).

🎹 Zapraszamy serdecznie w imieniu oficjalnych organizatorów – Fundacji Sztuki Pianistycznej (w trakcie rejestracji) i Towarzystwa im. Fryderyka Chopina 🎹

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️