Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Motyle | Filmy Janusza Nasfetera

Motyle | Filmy Janusza Nasfetera

reklama
data Data: 14 lipca 2018, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 16:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Pierwsze porywy serca, wielkie nadzieje i rozczarowania – w „Motylach” Janusz Nasfeter przygląda się pełnej nerwowości wakacyjnej miłości dwojga dwunastolatków.

Zapraszamy na pokaz filmu:

Motyle, reż. Janusz Nasfeter, Polska 1972, 79 minut
Film opowiada historię wakacyjnej miłości w grupie nastolatków. Edek i Monika poznają się w lipcu, gdzieś na wsi. Wokół kwitną słoneczniki, są spacery nad jeziorem i pierwsze fascynacje, a także zazdrość i walka o piękną dziewczynę. Nasfeterowi udało się doskonale oddać nerwowość i napięcia związane z pierwszymi uczuciowymi rozterkami. Wspaniałe kreacje aktorskie stworzyli tu Bożena Fedorczyk w roli ukrywającej bolesny sekret Moniki i Roman Mosior jako zakochany w niej Edek.

O CYKLU:
Janusz Nasfeter przedstawiał świat dzieci i młodych ludzi, w którym obowiązują surowe zasady dorosłych. Pokazywał, jak trudno jest zmierzyć się dziecku z brakiem akceptacji, krytyką i wyśmiewaniem. W tych opowieściach „małe dramaty” traktowane są z największą uwagą.
Reżyser zrealizował około 20 filmów. Od jego śmierci mija właśnie 20 lat, a choć prezentowane w ramach cyklu filmy pochodzą głównie z lat 60., nie straciły na aktualności i sile przekazu.

WSTĘP:
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 15:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

Fot. Studio Filmowe „Kadr” / źródło: Fototeka FINA
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)