Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ArtPark 2018: Tango Polaco

ArtPark 2018: Tango Polaco
📅 Data: środa, 8 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


• stare polskie tanga po hiszpańsku, z nutą elektroniki
wyst.: Magdalena Lechowska (wokal), Wiesław Ochwat (akordeon), Stanisław Słowiński (skrzypce), Andrzej Bernaś i Justyna Jędrzejewska-Bernaś (taniec)

Magdalena Lechowska
polska wokalistka o latynoskiej duszy, w swojej twórczości próbuje łączyć dwa światy: południowoamerykański i polski... Stąd pomysł na projekt „Tango Polaco”, czyli wydanie płyty z polskimi tangami po hiszpańsku. W ramach projektu powstały nowe interpretacje najwybitniejszych utworów wywodzących się z ponad stuletniej tradycji polskiego tanga. Nowe aranżacje łączą elementy jazzu, muzyki elektronicznej i tradycyjnego brzmienia tanga.
Unikalność projektu polega również na tym, że Magdalena przetłumaczyła na język hiszpański wybrane polskie tanga. Dzięki nowym aranżom polskie tango znajdzie się w głównym nurcie tej stylistyki muzycznej a najpiękniejsze polskie teksty będą zrozumiałe dla licznej publiczności hiszpańskojęzycznej!
W 2009 roku tango – taniec i muzyka zostały umieszczone na liście światowego niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Polski wkład w rozwój tego gatunku muzycznego pozostaje w większości mało znany i niedoceniony, czego najdobitniejszym przykładem jest utwór Jerzego Petersburskiego z 1929 „Tango Milonga”, który powszechnie uważany jest za tango argentyńskie! Główną ideą płyty jest popularyzacja polskich tang za granicą oraz przybliżenie naszej rodzimej twórczości publiczności hiszpańskojęzycznej.

Projekt, na zaproszenie Magdaleny Lechowskiej, realizują wraz z nią wybitni instrumentaliści:

Stanisław Słowiński
skrzypek, aranżer, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Finalista konkursu o tytuł „Nowej Nadziei Jazzu” w ramach Novum Jazz Festiwal (2014). Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. W styczniu 2015 został uhonorowany Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. W 2016 wraz ze swoim zespołem wygrał konkurs Jazz Juniors oraz pojawiła się jego płyta „Landscapes too easy to explain”.

Wiesław Ochwat
akordeonista. W 2014 ukończył studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu ad. Janusza Patera. Obecnie jest studentem trzeciego roku studiów doktoranckich, również na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz uczestnikiem drugiego roku „Italian Accordion Accademy” zaawansowanego pedagogicznie oraz wykonawczo projektu dedykowanego sztuce akordeonowej, prowadzonego przez wybitnego akordeonistę i pedagoga Claudio Jacomucci’ego w Urbino we Włoszech.

Ignacy Matuszewski
autor podkładów elektronicznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie – studia fortepianu jazzowego w klasie Piotra Wyleżoła. Jego pasją od zawsze były instrumenty elektroniczne oraz produkcja muzyczna. Jest kolekcjonerem syntezatorów oraz realizatorem studyjnym. Obecnie klawiszowiec i pianista w zespołach: Stela Squat, Krakow Reggae Band, Między Udami, Kino Zremiksowane.

Justyna Jędrzejewska-Bernaś oraz Andrzej Bernaś
tancerze tanga. Występowali w niejednym mieście (w kilkunastu krajach) Europy, tańcząc podczas bardzo różnorodnych imprez. Ich występy są zawsze improwizowane – oznacza to, że nie powtarzają wyuczonego wcześniej układu choreograficznego, a każdy pokaz jest naturalny i nieschematyczny!

Wstęp wolny
Organizator: Dom Kultury Śródmieście

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧