Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tomasz Chyła Quintet

Tomasz Chyła Quintet
📅 Data: piątek, 28 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Worek Kości, ul. Bagatela 10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Tomasz Chyła Quintet 1 sierpnia wystąpi na Pol'and'Rock Festival 2018, przed nimi koncert na XXIII Sopot Molo Jazz Festival i koncert w 100czni w Gdańsku, a także w jedynym w swoim rodzaju... Worku Kości. W październiku wyruszają w trasę do Azji.
Jesteśmy dumni, że zagrają u nas!

Zespół wywodzi się się z trójmiejskiego środowiska jazzowego, szturmujący przebojem polską scenę jazzową. Lekkość wykonawcza i interpretacyjna świeżość to cechy charakterystyczne tego nieszablonowego kwintetu.

Członkowie formacji to młodzi muzycy jazzowi, silnie związani z trójmiejskim środowiskiem muzycznym, grający w takich zespołach jak: Algorhythm, Kamil Piotrowicz Quintet, Inner Out czy Jerzy Małek Group. Liderem zespołu jest skrzypek – Tomasz Chyła – jeden z liczących się przedstawicieli młodej szkoły polskiej jazzowej wiolinistyki. On również odpowiada za większość kompozycji i aranżacji utworów.

Młodzi muzycy z Tomasz Chyła Quintet odwołują się do mainstreamowego jazzu, ale jest to muzyka podszyta młodzieńczą energią. W muzyce wykonywanej przez Tomasz Chyła Quintet, skrzypce Tomka Chyły frapująco dialogują z saksofonem Piotra Chęckiego i fortepianem Szymona Burnosa, a mocne podstawy utworów zapewnia sekcja rytmiczna kontrabasisty Krzysztofa Słomkowskiego i perkusisty Sławomira Koryzno. Muzycy pokazują nowe oblicze, naznaczone muzyczną charyzmą lidera.

Najważniejszym osiągnięciem kwintetu jest zdobycie Grand Prix 40. Międzynarodowego Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie w grudniu 2016 r. Jedną z nagród było wydanie płyty we współpracy z Agencją Muzyczną Polskiego Radia i Narodowym Instytutem Audiowizualnym. 27 kwietnia 2017 r. we Wrocławiu podczas 53. Festiwalu Jazz nad Odrą odbyła się premiera debiutanckiej płyty zespołu, "Eternal Entropy". Materiał z albumu „Eternal Entropy” zachwyca lekkością, a jednocześnie szlachetnym rysem kompozycji. Zespół gra czujnie i błyskotliwie. Kompozycje momentami zahaczają o folk. Kwintet pozwala się ponieść w rejony szerokiej improwizacji oraz pokazuje młodzieńczą buńczuczność. To muzyka wyrazista, zagrana przez artystów, którzy doskonale poruszają się po szerokim spektrum stylistyki jazzowej. Potrafią zabrzmieć romantycznie, ale jednocześnie treściwie i dobitnie, podkreślając swój charakter.

Zespół został też wyróżniony tegoroczną nominacją Akademii Fonograficznej Fryderyki w kategorii muzyka jazzowa - Fonograficzny Debiut Roku.

W lipcu rozpoczęła się europejska trasa TCQ. Zagrali m.in. na Ni CaJazz Festival w Hiszpanii, Biedowo Music Fest, Fara Music Festival we Włoszech, następnie

Skład: Tomasz Chyła (skrzypce)
Piotr Chęcki (saksofon)
Szymon Burnos (fortepian)
Krzysztof Słomkowski (kontrabas)
Sławomir Koryzno (perkusja).

Podczas koncertu wykonywane będą utwory z płyty: "Eternal Entropy".

Wstęp wolny.
Ilość miejsc ograniczona przestrzenią Worka i bezpieczeństwem Gości.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę