Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ignacy Jan Paderewski. Artysta. Ambasador polskości. Mąż Stanu. Filantrop

Ignacy Jan Paderewski. Artysta. Ambasador polskości. Mąż Stanu. Filantrop
📅 Data: poniedziałek, 27 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bielany, Dewajtis 3, Dobre Miejsce - Katolickie Centrum Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie będą gościć wystawę pt. „Ignacy Jan Paderewski. Artysta. Ambasador polskości. Mąż Stanu. Filantrop“. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Służba Niepodległej, a partnerem Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Warszawie. Wystawę w „Dobrym Miejscu” i Liceum będzie można obejrzeć od 27 sierpnia do 7 września.

Ekspozycja pokazuje Ignacego Jana Paderewskiego nie tylko jako muzyka i męża stanu, ale również podkreśla jego wielkoduszność oraz działalność filantropijną. Wystawa składa się z siedemnastu plansz, na których znajdziemy zdjęcia oraz opisy fragmentów życia Ignacego Jana Paderewskiego. Fotografie pochodzą z Muzeum Narodowego w Warszawie oraz z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

Projekt „Paderewski w Służbie Niepodległej” składa się z wystawy, cyklu seminariów oraz recitalu fortepianowego. Wystawa w lipcu i sierpniu podróżowała po instytucjach w Warszawie i okolicy, we wrześniu będzie pokazywana w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jedną z takich placówek jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące, w którym do 7 września będzie można ją oglądać. Z kolei seminaria odbędą się 28 sierpnia oraz 26 września. Prelegentami będą kolejno: prof. Marian Marek Drozdowski oraz Pan Marek Dyżewski. Projekt zakończy recital fortepianowy, który odbędzie się na przełomie września i października w Warszawie.

Szczegóły: dobremiejsce.org

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bielany lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę