Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty w ramach projektu "Paszport do sztuki"

📅 Data: piątek, 7 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Cześć! Jesteśmy grupą miłośników podróży. Uwielbiamy poznawać nowe miejsca, a jeszcze bardziej nowych ludzi! Byliśmy już w wielu miejscach, a tym razem naszym celem są warszawskie instytucje kultury. Nie możemy się już doczekać, kiedy odwiedzimy Muzeum Łazienki Królewskie, Zachętę Narodową Galerię Sztuki, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Muzeum Narodowe w Warszawie. Zabierz swój paszport i udaj się z nami w świat sztuki, czekamy na Ciebie!

Nasze spotkania odbędą się w pięciu terminach:
07.09.2018 (piątek), godz. 17:30 - 19:00
14.09.2018 (piątek), godz. 17:30 - 19:00
21.09.2018 (piątek), godz. 17:30 - 19:00
06.10.2018 (sobota), godz. 10:00 - 11:30

Każde spotkanie odbędzie się w innym miejscu.

Zaproszenie skierowane jest do młodzieży w wieku 13-18 lat. Zapraszamy osoby ze spektrum autyzmu. Grupa warsztatowa będzie liczyć 15 osób.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje wcześniejsze zgłoszenie poprzez formularz, który znajduje się na podanej stronie: link

Dołącz do nas na Facebooku: link

Zgłoszenia przyjmujemy do 5 września.

Na warsztatach będzie obecny terapeuta. Dla osób korzystających z AAC (prosimy podać tę informację przy zgłoszeniu!) również zapewnimy wsparcie.

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:
Aleksandra Sztajerwald aleksandra@kulturabezbarier.org

----

Dowiedz się co będziemy robić podczas warsztatów:

CYKL WRZEŚNIOWY

7.09 (piątek) godz. 17:30 - Łazienki Królewskie, ul. Agrykoli 1, Pałac Myśliwiecki
Grand Tour
Podczas warsztatów w Łazienkach Królewskich, będziemy podróżować w czasie i przestrzeni. Do XVIII-wiecznego Rzymu i Wenecji przeniosą nas widoki włoskie namalowane na obrazach i ścianach zabytkowych wnętrz Pałacu Myślewickiego. Poprzez smaki i zapachy poznamy nowości i odkrycia, które zaskakiwały w minionych epokach, a także stworzymy fotorelację z własnej podróży.

14.09 (piątek) godz. 17:30 - Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16
Kaligrafia – (nie)zapomniana sztuka
Odkryjmy kunszt sztuki kreślenia liter w charakterze pisma angielskiego! Wielką zaletą tego pisma, które nazywa się dziś kursywą współczesną, była i jest możliwość w miarę szybkiego pisania oraz łatwość odczytywania. Pisanki angielskiej w uproszczonej wersji uczymy się w szkole, jednak po kilku latach nauki wyrabiamy swój własny charakter pisma, zapominając o odpowiednim kącie nachylenia, owalności i ozdobności liter. W czasie warsztatów zasiądziemy przy drewnianych pulpitach i spróbujemy pisać zarówno gęsimi piórami, jak i stalówkami w obsadkach.

21.09 godz. 17:30 - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, pl. Małachowskiego 3
Mapa do zjedzenia
Podróże łączą się ze smakowaniem obcych kuchni, a nasza własna kultura kulinarna zmienia się wraz z dostępnością importowanej żywności. Razem z artystką, Dorotą Podlaską, będziemy myśleć o podróżach kulinarnych. Zaznaczymy, skąd pochodzą półprodukty, jaką drogę musiały przebyć warzywa czy owoce, żeby do nas dotrzeć. Stworzymy mapę świata do zjedzenia. Materiałem będą kanapki z różnokolorowymi pastami.

28.09 (piątek) godz. 17:30 - Muzeum Narodowe w Warszawie, Al. Jerozolimskie 3
Na tropie porcelany, czyli z Chin do Europy
Przez stulecia Chińczycy pilnie strzegli tajemnicy wytwarzania porcelany, która zawsze fascynowała pięknem i delikatnością. Na Starym Kontynencie sekret jej receptury udało się odkryć dopiero w XVIII wieku. Prześledzimy, krok po kroku, jak powstawały porcelanowe naczynia, w jaki sposób zdobiono je dawniej, a jak dziś? Zaprojektujemy i wykonamy własną, „klasyczną” lub „nowoczesną” dekorację filiżanki.

6.10 (sobota) godz. 10:00 - podsumowanie warsztatów

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę