Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

JUBILEUSZOWA X EDYCJA DNIA BAJKI - "PRZEZ RÓŻOWE OKULARY"

JUBILEUSZOWA X EDYCJA DNIA BAJKI - "PRZEZ RÓŻOWE OKULARY"
📅 Data: sobota, 8 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Baśniowa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Projekt „Dzień Bajki” to wydarzenie artystyczne, które łączy w sobie działania z różnych dziedzin twórczości. Jego celem jest popularyzacja bajki jako formy literackiej, pobudzenie uczestników do twórczych działań, tworzenie pozytywnych relacji między dziećmi i dorosłymi przez wspólną zabawę oraz promocja ulicy Baśniowej jako przestrzeni do działań kulturalnych.

W programie:

- „Oku-la- la –ry” - podróż do kolorowego Świata Skrzatów. Koncert z udziałem Olgi Bończyk i zespołu Spirituals Singers Band (wiersze Juliana Tuwima muzyką Włodzimierza Szomańskiego

- „Cmok – SMOK” – spektakl autorska wersja popularnej bajki Teatr Malutki i Scena 96

- „Oparzelisko” – spektakl plenerowy Teatru „Scena Kalejdoskop”

Na terenie warsztaty artystyczne przygotowane przez filie OKO

Gospodarz imprezy Maciej Gąsiorek – krasnal PIKSEL

Wstęp wolny. Zapraszamy!

-----

„Cmok SMOK” - spektakl Teatru Malutki i Scena 96
To autorska wersja popularnej bajki o smoku, przystosowana do percepcji najmłodszego widza, ale jednocześnie otwarta na odbiorcę dużo starszego. To historia o zwykłych ludziach, takich codziennych. Nie jest ważne czy jesteś królem, księżniczką czy szewcem. Ważne jakim jesteś człowiekiem. Jak na ciebie działają okoliczności w których się znalazłeś. Możesz się bać. Nie musisz być mądry. Możesz być słaby i niezbyt piękny. Masz prawo być sobą. I za to może spotkać cię nagroda. Przekonasz się kim jesteś. Po prostu wolimy kiedy świat jest piękny. Lubimy to miłe łaskotanie w okolicy żołądka z powodu miłości. Korzystamy ze znanej wszystkim legendy żeby rodzicom łatwiej rozmawiało się z dziećmi po obejrzeniu. Minimalizujemy warstwę słowną bo chcemy by rozumiały nas malutkie dzieci i zagraniczni staruszkowie. Wracamy do jarmarku. Do zabawy. Do koloru. I do oczywistych wartości. Lepiej jest gdy słońce świeci, owce się pasą, ptaki ćwierkają, wody można napić się wprost z rzeki. Gdy jest o co walczyć i nie zrobić nikomu krzywdy. Gdy wszystko jest proste i nie beznadziejnie skomplikowane. Spektakl zrealizowany z myślą o graniu na ulicy.
Duże, kolorowe dekoracje, barwne kostiumy i ciekawe lalki.

księżniczka- MAŁGORZATA WOLAŃSKA
szewczyk - MACIEJ DUŻYŃSKI
smok - DARIUSZ JAROSIŃSKI


OKU-LA-LA-RY - to podróż do kolorowego świata skrzatów. Koncert ma formę
spektaklu, w którym krasnal Szomol opowiada bajkę...
Wiersze Juliana Tuwima oprawione zostały w piękną i melodyjną muzykę kompozytora Włodzimierza Szomańskiego.
Na scenie w barwnych światłach tańczy i śpiewa OLGA BOŃCZYK i sześcioosobowy zespół SPIRITUALS SINGERS BAND. Całości dopełnia drobna scenografia i kolorowe kostiumy.
Koncert-spektakl jest przeznaczony dla małych i młodych odbiorców ale dorośli bawią się równie dobrze!
Zespół SPIRITUALS SINGERS BAND świętuje w tym roku 40-lecie działalności artystycznej. Jest najdłużej istniejącym zespołem wokalnym w Polsce, specjalizującym się w wykonaniach a cappella pieśni negro spirituals, gospels, traditional jazz, evergreens, kolęd, pieśni patriotycznych i wielkich dzieł religijnych oratoryjno-kantatowych, a także muzyki rozrywkowej. Powstał w 1978 roku we Wrocławiu z inicjatywy Włodzimierza Szomańskiego.


OPARZELISKO - spektakl Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” z Krakowa
Plenerowy projekt ogniowo pirotechniczny zrealizowany w klimacie obrzędów i legend średniowiecznych. Artyści używając pełnej gamy atrybutów żonglerki ogniowej oraz elementów pirotechniki scenicznej ukazują niezwykły, tajemniczy świat wierzeń średniowiecznych.

"Oparzelisko" to wzruszająca historia miłości braterskiej, malowana ogniem i pirotechniką w osłonie nocy.
Bracia Istar i Handor ruszają w ostępy leśne w poszukiwaniu legendarnego oparzeliskowego krzewu. Krzew ów raz do roku rodzi owoce, które maja wyjątkowe właściwości. Każdy kto spożyje oparzeliskowe jagody zostaje obdarzony niezwykłą siłą. Jednakże rośliny pilnuje tajemnicza postać, która jest wyjątkowo bezwzględna dla śmiałków chcących zbliżyć się do niej.
Jak się potoczą losy braci? Czy zdobędą wyjątkową moc dzięki owocom krzewu oparzeliskowego? Czy wrócą cali i zdrowi do rodzinnego domu?

Całość opatrzona piękną muzyką i wyjątkową choreografią sprawia iż spektakl ogląda się z zapartym tchem, a po obejrzeniu na długo zapada w pamięć.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: dla dzieci koncert teatr inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧