Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer z bohaterem Powstania Warszawskiego

Spacer z bohaterem Powstania Warszawskiego
📅 Data: niedziela, 16 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Szanowni Państwo!
Panu Tomkowi podobają się wspólne spacery i na pytanie kiedy zorganizujemy kolejny - nie pozostaje nic innego jak Państwa zaprosić na kolejny spacer ze "Świadkiem Historii", który poprowadzi druh Jakub Nowakowski "Tomek" jeden z ostatnich żyjących żołnierzy Batalionu "Zośka"

"My z jednej strony cieszyliśmy się, że kończy się ta straszna okupacja niemiecka…, pod sam koniec - ona była najgorsza, bo stosowano masowe rozstrzeliwania. Niemcy ciągle brali zakładników i rozwieszali obwieszczenia, że zakładnicy zostali rozstrzelani. Rozstrzeliwano ich na ulicach. Teraz są w tych miejscach pamiątkowe tablice. To było straszne, bo okupanci rozstrzeliwali setki ludzi, przedtem jeszcze krew z nich wyciągali…"

Podczas spaceru usłyszymy historie nie wszystkim znane, dowiemy się m.in.; Kiedy wszedł do konspiracji, jak wyglądało natarcie na Dworzec Gdański jego oczami oraz jak wyglądały ostatnie dni przed upadkiem Powstania.

Spotykamy się w niedzielę, 16 września 2018 r. o godz. 17:00 na pl. Inwalidów róg ul. Stefana Czarnieckiego (nieopodal adresu Mickiewicza 23. Spacer przewidziany jest ok 1.5h.

Uwaga!
Zastrzegam sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych oraz innych ewentualności. O wszystkim będę informował na bieżąco na stronie wydarzenia (link poniżej).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧