Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czy można się rozwieść, nie krzywdząc dzieci?

Czy można się rozwieść, nie krzywdząc dzieci?
📅 Data: wtorek, 25 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Rozwód jest sytuacją kryzysową, a czasem wręcz traumatyczną. Cierpi cała rodzina – także dzieci, które w dorosłym życiu muszą zmagać się z trudnym spadkiem emocjonalnym. Czy to w ogóle możliwe – rozwieść się, nie krzywdząc dzieci? To zagadnienie przybliży podczas wykładu w Strefie Psyche dr Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała, psycholog z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link

WYKŁAD
Czy można się rozwieść, nie krzywdząc dzieci?
Niezgodność charakterów, zdrada, nadużywanie alkoholu – to najczęstsze przyczyny rozwodów w Polsce. Na ten drastyczny krok decyduje się coraz więcej polskich małżeństw. W 2016 roku rozwiodło się 63 497 par, podczas gdy w 2000 roku – 42 770 (dane GUS). Rozwód jest zdarzeniem trudnym, wręcz kryzysowym zarówno z punktu widzenia dorosłych, jak i dzieci. Z badań psycholożki Judith Wallerstein wynika, że dzieci inaczej przeżywają rozwód, a jego skutki mogą się u nich ujawnić wiele lat później (tzw. efekt śpiocha).
Podczas wkładu porozmawiamy o problemach psychologicznych, z jakimi musi zmierzyć się rodzina w procesie rozwodu. Dowiemy się, jakie są etapy rozpadu związku i rozstawania się dorosłych oraz wiążące się z rozwodem konsekwencje dla zdrowia psychicznego dzieci. Na koniec poznamy główne problemy, z którymi muszą mierzyć się dorosłe dzieci rozwiedzionych rodziców.

PROWADZĄCA
dr Elżbieta Zdankiewicz-Ścigała – psycholog. Od kilkunastu lat nieprzerwanie zajmuje się praktyką kliniczną, specjalizując się w psychoterapii osób, które doświadczyły traum złożonych. Autorka artykułów i książek naukowych z zakresu uwarunkowań rozwoju psychicznej reprezentacji emocji w normie i patologii (aleksytymii) oraz zaburzeń po stresie traumatycznym. Realizuje projekty badawcze w obszarze wpływu traum na rozwój PTSD i innych zaburzeń związanych z konsekwencjami traum złożonych.
Kieruje autorskimi studiami podyplomowymi na Uniwersytecie SWPS: Psychologia kryzysu i interwencji kryzysowej oraz Psychotraumatologia.

Termin i miejsce:
25 września 2018 r., godz. 17.00-19.00 (wtorek), aula 214
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31
Zapraszamy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧