Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jak czytać przeszłość w kontekście teraźniejszości? Warsztaty dla osób pracujących w edukacji

Jak czytać przeszłość w kontekście teraźniejszości? Warsztaty dla osób pracujących w edukacji
📅 Data: poniedziałek, 24 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, Warecka 4/6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warsztaty będą stanowić praktyczne wprowadzenie w metody pracy ze źródłami historycznymi z uczniami szkół ponadpodstawowych. Są podzielone na 3 części. Pierwsza to wprowadzenie teoretyczne. W dwóch kolejnych osoby uczestniczące w warsztatach wcielają się w uczniów i uczennice pracujących z materiałami źródłowymi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Na własne skórze doświadczają dzięki temu wybranych strategii metodycznych. Najpierw analizują materiały związane z zamachem na Gabriela Narutowicza, by następnie zmierzyć się z różnorodnymi danymi (teksty źródłowe, dane statystyczne, materiały wizualne) na temat życia ludności żydowskiej w latach trzydziestych w Polsce. Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi będą starali się odpowiedzieć na pytanie jak czytać źródła historyczne w kontekście współczesności.
Warsztaty poprowadzą dr Jakub Lorenc i Jacek Staniszewski, nauczyciele historii w Monnet International School i Akademii Dobrej Edukacji. Do 2017 roku związani z Instytutem Badań Edukacyjnych. Prowadzą bloga doklasy.pl adresowanego do nauczycieli historii.

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, animatorki i animatorów kultury i inne osoby, które zajmują się edukacją młodzieży. Obowiązują zapisy - prosimy o zgłoszenie do piątku 21.09.2018 na adres: pracownia@etnograficzna.pl. W wiadomości prosimy napisać kilka zdań o sobie oraz swojej motywacji do udziału w warsztatach - pomoże to lepiej przygotować spotkanie.

---
Pokaz odbywa się w ramach projektu Demokracja na krawędzi.

O projekcie:
Sto lat temu Warszawa stała się stolicą niepodległego państwa. Okres międzywojnia był czasem modernizacji, emancypacji kobiet, rozwoju życia kulturalnego, ale też kryzysu ekonomicznego, radykalizacji nastrojów społecznych, niestabilności politycznej i wzrostu tendencji nacjonalistycznych.
Różnorodna kulturowo i religijnie Warszawa była areną niezwykłej aktywności społecznej, w tym także oporu wobec narastającej ksenofobii, antysemityzmu i przemocy politycznej.
Właśnie temu okresowi chcemy się przyjrzeć w projekcie „Demokracja na krawędzi”. Przygotowaliśmy cykl wydarzeń (spotkań, debat, spacerów i pokazów filmowych), który przybliży nam niespokojne życie społeczne i polityczne międzywojennej Warszawy.

Więcej informacji na temat innych wydarzeń w ramach projektu: link
---
Projekt współfinansowany w ramach unijnego programu „Europa dla obywateli”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧