Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TISZ Festiwal | Inauguracja - debata & występ Klubu Komediowego

TISZ Festiwal | Inauguracja - debata & występ Klubu Komediowego
📅 Data: środa, 26 września 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Anielewicza 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


🥕🥒🌶 Zapraszamy na inaugurację pierwszej edycji TISZ. Festiwal Żydowskiego Jedzenial. Podczas pierwszego festiwalowego wieczoru będzie można wziąć udział w debacie poświęconej kuchni roślinnej i koszernej, spróbować przysmaku inspirowanego żydowską kuchnią, a także popatrzeć na nią z przymrużeniem oka podczas improwizowanego występu Klubu Komediowego.

W rozpoczynającej wieczór debacie, którą zatytułowaliśmy "Korzenie i korzonki", udział wezmą:

👩‍🍳 Malka Kafka - restauratorka i promotorka dobrego życia, właścicielka i pomysłodawczyni sieci roślinnych restauracji Tel Aviv Urban Food.

🧑 Łukasz Kozak - mediewista, ekspert od technologii i mediów. Zainicjował digitalizację i udostępnienie polskich pism wegetariańskich z XIX i początków XX wieku.

👩 Agata Rakowiecka - dyrektorka JCC Warszawa, od 10 lat związana z The American Jewish Joint Distribution Committee.

Debatę poprowadzi Małgosia Minta – dziennikarką, autorka bloga Minta Eats oraz książki "Dzień dobry Śniadania z Małgosią Mintą". Debata tłumaczona będzie na Polski Język Migowy.

Po nim zaprosimy Was do naszego foyer, w którym przygotowaliśmy mały, ❓ tajemniczy ❓ poczęstunek:) A po debacie na scenie Audytorium zagości Klub Komediowy.

"Miłość ci wszystko wybaczy", "Umówiłem się z nią na dziewiątą", "U cioci na imieninach" – szlagworty popularnych przedwojennych piosenek są znane każdemu z nas! Jednak tego wieczoru, w dniu rozpoczynającym TISZ. Festiwal Żydowskiego Jedzenia, usłyszmy muzyczne szlagiery lat 20. i 30. XX wieku z nowym, zaimprowizowanym a vista tekstem, zainspirowanym postacią Fani Lewando – właścicielki popularnej wśród przedwojennej bohemy restauracji w Wilnie, propagatorki żydowskiej kuchni wegetariańskiej.

Improwizowane przeboje przy akompaniamencie pianina zaśpiewają artyści na co dzień występujący w najpopularniejszych muzycznych produkcjach Klubu Komediowego. Czy tego wieczoru powstaną nowe, chwytliwe i wpadające w ucho szlagworty? Przyjdźcie i przekonajcie się sami, czy kilka dni później wciąż będzie je nucić…

ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie stand up, kabaret inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę