Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wszystko w tobie chce kochać. Międzypokoleniowe Warsztaty Mediacyjne.

Wszystko w tobie chce kochać. Międzypokoleniowe Warsztaty Mediacyjne.

reklama
📅 Data: piątek, 26 października 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44A (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Warsztaty mają charakter edukacyjno - terapeutyczny. Realizowane są w ramach projektu Fundacji MEDIARE: SENSytywni.pl - Rozmawiajmy! Tym razem we współpracy i dzięki dofinansowaniu ze środków Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Dzielnicy Mokotów M. St. Warszawy. :)

Wstęp jest wolny. Warsztaty dedykowane są mieszkańcom Dzielnicy Mokotów - osobom dorosłym i młodzieży w wieku od 16 roku życia, pełniąc również rolę integrującą ludzi z różnych grup wiekowych. Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy cenią w życiu rozwój, dobry kontakt ze sobą, jak też pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Program warsztatów:

Część pierwsza: Spektakl bliskości życia: „WSZYSTKO W TOBIE CHCE KOCHAĆ”.
Uczestnicy doświadczą artystycznej wizji łączenia własnej sensytywności i wrażliwości na drugiego człowieka poprzez kontakt z muzyką (Piotr Dąbrowski) i poezją (Alicja Kuczyńska-Krata). Sztuka przejawiająca się w taki sposób, ukazuje każdemu, niezależnie od osobistych problemów i ograniczeń, jego samego. Podążając ścieżką poznania siebie, doznaje on też odczucia bycia częścią całości - wspólnoty z innymi ludźmi w społeczności, w której żyje i rozwija się. Teksty poetyckie Alicji Kuczyńskiej-Kraty dotyczą wrażliwości, odczuwania, kontaktu, bliskości i miłości w relacjach międzyludzkich. Uwrażliwiają Uczestników na słuchanie z empatią, na otwieranie się ku lepszemu rozumieniu siebie i innych ludzi.

Część druga: Mediacyjny dialog z Uczestnikami
Artyści prowadzący spektakl stają się tutaj aktywnymi moderatorami dialogu. W ten sposób uczestnicy spektaklu doświadczają rozmowy, która buduje kontakt, daje przestrzeń na każdą inność, w której różnice współbrzmią i współgrają, łączą się w całość jak w kompozycji muzycznej, czy w wierszu. Będziemy rozmawiać o relacjach i bezpiecznej przestrzeni dla wyrażania siebie, a co za tym idzie o współistnieniu, współdziałaniu i współpracy. W mediacyjnym podejściu ważna jest dobrowolność - dbamy o wzajemny szacunek, akceptację, zrozumienie, wzajemność. Umożliwiamy każdemu, kto zechce, wniesienie swojej indywidualności w rozmowę. Dbamy bezpieczną atmosferę i uważność na siebie wzajemnie. Na zakończenie wyrażamy wdzięczność za to, czego wspólnie doświadczyliśmy.

Warsztat prowadzą:

Alicja Kuczyńska-Krata: poetka, terapeutka, mediatorka z 20 letnim doświadczeniem, trenerka, wykładowca akademicki na Wydziale Teologii UKSW, prezes Zarządu Fundacji MEDIARE, wielokrotny gość audycji radiowych i telewizyjnych. Jej wiersze powstają z poziomu percepcji serca, zmysłowego odczuwania, przeżywania emocji i uczuć. Podczas poetyckich wieczorów, spektakli edukacyjnych, warsztatów terapeutycznych, zachęcając uczestników do współtworzenia spotkań, umożliwia gościom docieranie do ich własnych poziomów odczuwania, a poprzez to odkrywania i wyrażania pełni siebie.

Piotr Dąbrowski: artysta wszechstronny: perkusjonista, plastyk, autor tekstów poetyckich. Od prawie dwudziestu lat związany z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Nie uwierzycie, na czym można grać – i to jak grać! - dopóki nie zobaczycie go w akcji. :) Gong, metalowe miseczki, ale i… kamienie, woda… Dzięki temu powstają dźwięki, które kierują nas ku zachwytowi nad pięknem otaczającej nas natury, świata wokół nas. Piotr koncertuje z innymi muzykami, występuje też z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Poza koncertami prowadzi również zajęcia edukacyjne, plastyczne, dźwiękowe i filozoficzne dla dzieci małych i dużych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę