Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Marginesy, Konrad Peszko - wernisaż wystawy

Marginesy, Konrad Peszko - wernisaż wystawy

reklama
📅 Data: środa, 21 listopada 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Pracownia Duży Pokój, ul. Warecka 4/6 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Marginesy
Konrad Peszko

Gordon Moore współzałożyciel firmy Intel na początku lat 60-tych sformułował prawo, wedle którego liczba tranzystorów w układzie scalonym podwaja się wykładniczo co dwa lata. Prawo Moora przeniknęło do szerokiego obiegu i stało się popularną ilustracją postępu technologicznego na przestrzeni kolejnych dekad. Postęp technologiczny sprawił, że wzrost wydajności maszyn oraz ulegająca udoskonaleniu jakość przetwarzanych przez komputery treści podlegała szybkiej dezaktualizacji. W warstwie wizualnej, wzrost jakości wyświetlanego przez komputery obrazu powodował wykluczenie starych obrazów i zastępowanie ich przez kolejne generacje oferujące wyższą rozdzielczość "symulującą rzeczywistość". Starzenie się technologii wpływa na czytelność przekazu kulturowego zostawiając po sobie generację obrazów minionych technologii przyszłości.

W cyklu prac pokazanym na wystawie artysta poddaje recyclingowi estetykę obrazów niskiej rozdzielczości, które traktuje jako trwały atawizm w sensie kulturowym i technologicznym.

Obrazy odnoszą się do języka abstrakcji, na granicy czytelności - pomiędzy formami przedstawiającymi a odejściem od nich.

KONRAD PESZKO
Zajmuje się malarstwem, obiektem oraz animacją. W swoich działaniach podejmuje temat zadomowienia, tymczasowości oraz relacji międzyludzkich w przestrzeni artefaktalnej. Doktorant na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Mieszka i pracuje w Krakowie.
Jako artystę interesuje go tymczasowe zasiedlenie oraz problematyka zmiany funkcji przez obiekty architektoniczne na skutek kulturowych, oraz ekonomicznych przemian. W swoich działaniach interesuje go proces oraz pierwiastek przypadku wynikający z charakteru miejsca, w których pokazuje swoje prace, traktuje wystawę także jako sytuację w ciągłym powstawaniu. Swoje realizacje sprowadza do oszczędnych form abstrakcyjnych, o określonym ładunku znaczeniowym, a także realizuje nietrwałe interwencję w przestrzeni architektonicznej.

Wernisaż:
21.11.2018 r.
godz. 19:00

Artysta: Konrad Peszko
Kuratorka: Joanna Kozera
Projekt wystawy: Marta Zimińska
Produkcja: Zofia Zajkowska
Grafika: Karolina Kotowska (link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę