Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Dariusz Niedzieski - The Gallery. Stardust - ostatni dzień wystawy

Dariusz Niedzieski - The Gallery. Stardust - ostatni dzień wystawy

reklama
data Data: 12 listopada 2018, poniedziałek

godzina Godzina rozpoczęcia: 12:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, NEY Gallery & Prints, ul Spokojna 5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Dariusz Niedzieski - The Gallery. Stardust.
WERNISAŻ: 12.10.2018r. godz. 19.30
Wystawa czynna do 12.11.2018r.

"Nie oczekujmy od fotografii, aby cokolwiek udowodniała lub tłumaczyła. Często wystarczy, kiedy coś ciekawie pokazuje. Jest też medium bardzo subiektywnym, a obiektywna może być jedynie motywacja, uczciwość i zaangażowanie z jakimi autor podchodzi do przedmiotu swoich zainteresowań. Fascynująca jest umiejętność niektórych fotografów, polegająca na odbieraniu rzeczom ich potocznego znaczenia i nadawanie nowego, innego, zaskakującego. O tej umiejętności jest w dużej mierze wystawa Pana Darka Niedzieskiego."
- Tomasz Tomaszewski, Kurator wystawy.

"Jak to bywa najczęściej, wszystko zaczęło się od obserwacji. Obserwacja to najlepsze źródło inspiracji. Temat pojawił się samoistnie. Wytrwałość i konsekwencja, w połączeniu z ogromną dbałością o dyscyplinę techniczną, przyniosły rezultat w postaci The Gallery. Stardust. Zbiór fotografii, które łączą realizm z wizją, czyli innymi słowy materie i umysł. Projekt osnuty jest wokół motywu ''nóżek'', tak roboczo często nazywane są te zdjęcia - niepozowane, naturalne, niewykreowane, realne, niepowtarzalne, prawdziwe.
Wydawać by się mogło, że jeden element często bywa mało atrakcyjny, dopiero w zestawieniu z kilkoma rośnie w siłę. The Gallery. Stardust. to zbiór zdjęć, które tworzą bardzo ciekawą historię. Bez względu na to, czy zdjęcia traktowane są indywidualnie, czy zbiorowo... każde z nich ''coś'' opowiada – dokąd zmierzamy, skąd wracamy, co jest za rogiem, co za nami – zatrzymany w klatce ruch.
Nie ulega wątpliwości, że otaczający nas świat przemawia do nas obrazami. Pewnie niejeden dopatruje się w Stardust. nieco fetyszyzmu, mody czy geometrii. Może z czasem projekt będzie mieć nawet wartość dokumentalną, tymczasem chodzi o przyjemność wizualną, osobiste podejście, indywidualne spojrzenie. Czyż nie na tym ma polegać dobra, jeśli nie najlepsza sztuka? Ma oddziaływać na nasze emocje, czasem wręcz je odkrywać, ma pobudzać wyobraźnię a nawet skłaniać do myślenia. The Gallery. Stardust. to nie tylko obraz dla autora czy dla odbiorcy, to swoisty subiektywny i zamknięty w kadr zapis rysowania światłem chwili. Magia fotografii! Just be curious!"
- Ilona Domińska, partnerka autora.

Dariusz Niedzieski:
Mieszkam i pracuję w Wielkiej Brytanii.
Od 2006 roku fotografia jest pasją mojego życia. Dlaczego? Z wielu powodów. Jednak najważniejszym dla mnie jest świadomość, że ...ludzie przychodzą i odchodzą, zostaje tylko fotografia. Rejestracja na błonie filmowej / matrycy, ulotnych chwil, emocji to prawdziwa magia. Właśnie dzięki fotografii możemy wracać do momentów z przeszłości, które
nigdy już nie wrócą. Pamięć jest zawodna, fotografia ocala wspomnienia, staje się ponadczasowym dowodem, swoistą wyjątkową pamiątką. Z tego powodu szczególnie
dbam o trwałość fotografii. Fotografia kolekcjonerska, czyli zdjęcia o wysokich walorach technicznych i artystycznych, często wykonane w limitowanej serii są mi najbliższe. Z tego powodu w 2013 uzyskałem członkostwo w Epson Digipraphie. Dziedzina fotografii, która jest mi najbliższa to Fotografia Artystyczna/ Fine Photography, ze względu na jej absolutną niepowtarzalność.
Ponadto zajmuję się Fotografią Modową oraz Fotografią Aktu Kobiecego.
Fotografia to również technika. Doskonale odnajduję się w obu technikach fotograficznych, zarówno fotografii tradycyjnej/ analogowej, jak również cyfrowej. Nieustannie doskonalę swój warsztat, podejmując się nowych wyzwań, biorąc udział w warsztatach fotograficznych u znanych polskich/ światowych fotografów między innymi: Bogdan Konopka, Tomasz Tomaszewski, Wacław Wantuch.
Zapraszam do oglądania moich prac na stronie internetowej: link
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site