Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Korea Południowa. Republika żywiołów - promocja książki

Korea Południowa. Republika żywiołów - promocja książki

reklama
📅 Data: piątek, 16 listopada 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Azji i Pacyfiku, ul. Solec 24 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W piątek, 16 listopada zapraszamy na spotkanie z dr. Marcinem Jacobym, autorem książki "Korea Południowa. Republika żywiołów".

Korea Południowa, oficjalnie Republika Korei, prawie dokładnie połowa górzystego, wąskiego półwyspu otoczonego morzem, zamieszkanego przez ponad pięćdziesiąt milionów ludzi, którzy nie boją się niczego, a już najmniej ciężkiej pracy. Gdy wszyscy idą w prawo, oni idą w lewo, gdy ktoś mówi, że coś jest niemożliwe, oni przekornie dowodzą, że wszystko da się zrobić. Są w stanie, tak jak w swoich tradycyjnych daniach, połączyć i wymieszać wszystko ze wszystkim: stare z nowym, twarde z miękkim, wyszukane z pospolitym. /fragment wstępu/

Marcin Jacoby stawia sobie za cel przybliżenie współczesnego obrazu Korei Południowej w szerszej perspektywie historycznej, kulturalnej i lifestylowej. Autor prowadzi czytelnika przez koreańską rzeczywistość z pewnością eksperta, ciekawością podróżnika i pasją wielbiciela. Skupia się przede wszystkim na próbach ukazania tego, co typowe oraz tego, co może się nam z polskiej perspektywy wydawać inne, egzotyczne jak zwyczaje kulturowe, religijne czy kulinarne.

„Korea Południowa. Republika żywiołów” to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się więcej o Korei i zrozumieć jej fenomen.

Marcin Jacoby – sinolog, autor bestsellerowych Chin bez makijażu (2016). Adiunkt Uniwersytetu SWPS gdzie wykłada w Katedrze Studiów Azjatyckich i pełni funkcję Dyrektora ds. Współpracy Międzynarodowej. Oprócz działalności akademickiej przez kilka lat pełnił funkcję menadżera Projektu Azja Instytutu Adama Mickiewicza współorganizował w całej Azji Wschodniej polskie wydarzenia kulturalne.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MUZA.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę