Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

14 MF: Gruse / Kowalczyk / Good Night Chicken / Jaząbu

14 MF: Gruse / Kowalczyk / Good Night Chicken / Jaząbu

reklama
📅 Data: czwartek, 22 listopada 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, DZiK, Belwederska 44A (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


⭕ Krzysztof Gruse (instalacja)
g. 19:00

Krzysztof Gruse urodził się w 1957 roku w Bydgoszczy, jest malarzem i poetą, współzałożycielem grupy artystycznej Szkoła Bydgoska. Obecnie mieszka w Bochum w Niemczech.
Jest autorem hasła tegorocznej edycji festiwalu – Duchowość jest powszechna. W klubie DZiK zobaczymy przekrojową instalację złożoną z prac artysty.

⭕ Wojciech Kowalczyk (performance)
g. 20:00

Wojciech Kowalczyk pochodzi z Bydgoszczy. Jest doktorem sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuki piękne oraz autorem gatunków sztuki performance, takich jak: ARX art, ALO art, GHNO art, PROMT art, IMIT art, NUN art, PLEN art. W swojej twórczości wypowiada się przede wszystkim, poprzez performance i jego postaci, a także instalacje artystyczne, obiekt i sztukę wideo. W obszarze teoretycznego odniesienia do sztuki, zajmuje się analizą performance, w aspekcie jego metodologicznych możliwości ewaluacyjnych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Artystycznego Młodzi Sztuką, Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych, grupy Warsaw off ART. Jest inicjatorem i kuratorem Bydgoskiego Spichlerza Sztuki Performance. Bierze udział w festiwalach i wystawach w Polsce i za granicą.

⭕ Good Night Chicken (koncert)
g. 20:30

Garażowany duet, przekręcony przebieg, fani szybkiego grania i wolnego życia. Ich muzyka to efekt uboczny trwającej od ponad dekady przyjaźni. Gitara i perkusja, smutne teksty, brak powagi, fala dźwięków intensywnych. Ich motto to "garaż rock jest pomyłką". Patrzysz na taflę wody, w której zaczynasz dostrzegać rojące się mikroby. Pewnym ruchem wkładasz rękę w zimną toń. Tym właśnie jest Good Night Chicken.

⭕ JAZĄBU (koncert)
g. 21:15

JAZĄBU to nowy, wielopokoleniowy projekt muzyków z Łodzi, Bydgoszczy i Warszawy. Na razie tajemnicą jest ile w ich muzyce jest jazzu, a ile zębów. Jedno jest pewne - zęby zjedli na graniu muzyki. A Państwo będą zadowoleni, bo ta płyta jest odpowiedzią na odwieczne zapotrzebowanie w stylu: „Coś pięknego, i niedrogo...”. Panie i Panowie – JAZĄBU i Łódź Kosmiczna!

Wojciech Jachna (1976) to trębacz i improwizator. W jego dorobku znajduje się przeszło 20 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, trójmiejskimi Mordami, czy reggae’owym Dubska. Tomasz Glazik (1978, Tuchola) to saksofonista, improwizator i producent. Brał udział w nagraniach solowych albumów Kazika. Stworzył muzykę do filmu dokumentalnego o Warszawskiej Pradze „Inna strona miasta”.Marek Kądziela to gitarzysta, kompozytor i innowator poszukujący nowych brzmień i wyzwań muzycznych. Jest także doświadczonym pedagogiem i animatorem kultury. Jest członkiem wielu różnorodnych muzycznie projektów. Jacek Buhl (1965) to perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach istotnych dla sceny yassowej. Jest współtwórcą projektów takich jak Glabulator czy Trzy Tony. Tworzył muzykę do filmów animowanych i fabularnych.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę