Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Miłość bezwarunkowa | Teraz–wtedy

Miłość bezwarunkowa | Teraz–wtedy

reklama
data Data: 12 grudnia 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Babcia i wnuk. Matka i syn. Dwa portrety podwójne w arcypolskich, mało efektownych wnętrzach. Stawka zawsze ta sama: walka młodego mężczyzny o akceptację – i zderzenie z oczekiwaniami nie mającymi nic wspólnego z jego osobowością.

Homoseksualny wnuk z „Miłości bezwarunkowej” oferuje swej babce uwagę, czas i troskę – w zamian otrzymując litanię życzeń o rychłą przemianę. Student szkoły filmowej w „Takiego pięknego syna urodziłam” jest obiektem ciągłej krytyki ze strony matki, wprost nazywającej potomka rozczarowaniem. Powolne objawienie się drzemiącej u podstaw obydwu relacji miłości jest tematem filmów Rafała Łysaka i Marcina Koszałki: oddalonych o dwie dekady, ale ulepionych z tej samej emocjonalnej gliny.

▪️ PROGRAM

🎥 19:00 Teraz | Miłość bezwarunkowa, reż. Rafał Łysak, 40 minut, 2018
Czy porozumienie między 80-letnią religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Osobista historii reżysera filmu, który swoją babcię Teresę przez całe życie traktował jak drugą mamę. Skupiała na nim całą swoją miłość i uwagę – do momentu, kiedy powiedział jej o swoim homoseksualizmie.

➡️ 19:40 Rozmowa z Rafałem Łysakiem
O filmie porozmawiamy z reżyserem Rafałem Łysakiem. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu Michał Oleszczyk.

🎥 20:15 Wtedy | Takiego pięknego syna urodziłam, reż. Marcin Koszałka, 25 minut, 1999
Marcin Koszałka w swoim debiutanckim dokumencie zaszokował publiczność radykalnym obnażeniem swojej rodziny. Stworzył straszny portret niszczycielskich relacji ukrytych za „białymi ścianami polskiego domu”. Główną postacią w filmie jest matka reżysera, nazywająca go „kretynem, miernotą bez wyobraźni, półgłówkiem, idiotą, draniem, szubrawcem, pieprzonym szmaciarzem, beztalenciem, wiecznym studentem”.

▪️ WSTĘP
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@nina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site