Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festyn O Holender! 2013

Festyn O Holender! 2013

reklama
📅 Data: niedziela, 16 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Park Żeromskiego przy Placu Wilsona (w znajdującym się tam Nowym Forcie Sokolnickiego) (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


O Holender! To piknik w stylu holenderskim dla całej rodziny.
To targ używanych zabawek, książek i gier, ale to przede wszystkim święto przedsiębiorczości, kreatywności i ekspresji, to warsztaty plastyczne i smakołyki holenderskie.
Przyjdź i pokaz co potrafisz! Zagraj na instrumencie, z kapelą, pokaż swoją grę albo pozbądź się zabawek, z których juź wyrosłeś. Dzieci z rodziną. Młodzież z kumplami. Każdy może tu zając swoje miejsce na tym wolnym rynku kreatywności, Ty też!
Zarezerwuj swoje miejsce i wpisz się do programu na link albo po prostu przyjdź w najbliższą niedzielę, a to, czy ktoś krzyknie: O Holender! zależy przede wszystkim od Ciebie!


O Holender! to uliczny festyn w duchu holenderskiego Dnia Królowej. Festyn, podczas którego dorośli i dzieci mogą nie tylko podziwiać występy holenderskich artystów, poznawać kulturę i kuchnię holenderską oraz kupować produkty związane z Holandią, ale przede wszystkim mogą aktywnie uczestniczyć w festynie i osobiście występować na scenie, sprzedawać, organizować zabawy...

O Holender! to Festyn, gdzie nie organizator, ale goście reżyserują całość - oto misja Redbada Klijnstry. Pięknem holenderskich festiwali, a szczególnie Dnia Królowej, jest kreatywność i inicjatywa - wyjaśnia. W Polsce mamy wiele festiwali, ale wszystkie są przygotowane według tej samej receptury: organizator organizuje a odwiedzający spacerują nie angażując się. Tu spojrzą, tam coś kupują, coś zjedzą. Urodzonego w Holandii Klijnstrę zawsze fascynowało to, że lokalne społeczności w Holandii wspólnie realizowały różnorodne pomysły tworząc tak unikalne wydarzenie jak Dzień Królowej.

Twórcza przedsiębiorczość Organizatorzy chcą, aby Festyn rozwijał się, dlatego w 2013 roku pragną promować tzw. ‘twórczą przedsiębiorczość’. Zachęcam wszystkich, aby pochwalili się swoim talentem na scenie lub na ulicy. Zapraszam wszystkie dzieci, by wzięły udział w tym wydarzeniu i w ten sposób ’utuczyły swoje skarbonki’. Mogą sprzedawać upieczone przez siebie ciasteczka, swoje artystyczne dzieła lub stare zabawki. - proponuje Klijnstra. Ich pomysłowość w zachwalaniu swoich towarów będzie nagrodzona wysokim zarobkiem.

Festyn O Holender! ma zatem trzy cele: oprócz wyżej opisanego, czyli rozpropagowanie holenderskiej twórczej przedsiębiorczości, są to również zachęcanie do organizowania gier i zabaw przez lokalne wspólnoty dla nich samych oraz promowanie kultury holenderskiej w szerokim tego słowa znaczeniu.

Program 2013 - (stworzony przez uczestników)

Fabryka Misiów
Warsztaty ceramiczne
Warsztaty malowania figurek ceramicznych
warsztaty lepienia w glinie
Zorbing, Slackline oraz wiele innych
MOBILNA ROWEROWA KAWIARNIA
WARSZTATY KORALIKOWE DLA MAŁYCH I NIECO WIĘKSZYCH
toczenie na kole garncarskim
warsztaty lalek
Wystawa Rowerów
Nauka robienia waty cukrowej
Holenderskie chodaki domowe

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę