Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kacper Kowalski - WJF VOL. 10

Kacper Kowalski - WJF VOL. 10

reklama
📅 Data: wtorek, 11 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zapraszamy na ostatnie spotkanie 10. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

11 grudnia, godz. 18:00, "Ruch w przestrzeni, czyli o tym, kiedy fotografia staje się kluczem doświadczenia”. Prowadzenie: Kacper Kowalski

Byłem architektem. Rzuciłem projektowanie dla latania. I dla fotografii. W powietrzu miałem przestrzeń na własność. Była tylko moja i niczyja więcej. Wchodziłem w stan takiej koncentracji, że będąc tam przez kilka godzin, stawałem się częścią tego świata. Poruszałem się w powoli i precyzyjnie. Tworzyłem. Robiłem swoje i nie zastanawiałem się nad tym.
Tak było przez wiele lat. Dziś już się zastanawiam i opowiem o tym co jest tak uwodzicielskiego w lataniu, i dlaczego funkcjonowanie w nieistniejącej perspektywie jest tak kuszące. Oraz jakie wnioski płyną z architektury - sztuki kreowania przestrzeni, dla jej empirycznego doświadczenia. I co zmienia rewolucja technologiczna, gdy era człowieka w powietrzu dla uzyskania fotografii z lotu ptaka skończyła się. I dlaczego niemal stuletnie manifesty polskich awangardzistów z grupy "a.r.", skupiających się na percepcji były dla mnie inspiracją w architekturze i są w fotografii.

Kacper Kowalski
Ukończył wydział architektury na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w fotografii z lotu ptaka. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem paralotni lub wiatrakowca, pokazuje niedostępne na co dzień naturalne pejzaże i krajobrazy miejskie. Tak powstają odrealnione, niemal graficzne fotografie – obrazy, przedstawiające wzory, symetrie i asymetrie tworzone przez człowieka i naturę.
Kowalski otrzymał nagrody i wyróżnienia w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotograficznych, w tym World Press Photo (2009, 2014 i 2015). Jesienią 2017 roku ukazała się kolejna jego książka "OVER". Kowalski wychodzi poza ścisłe reguły dokumentu, rozliczając się z własnym "tu i teraz" po ponad 20 latach doświadczenia związanych z lotnictwem. Jego prace wystawiane są w galeriach i na festiwalach na całym świecie. Kacper Kowalski mieszka i pracuje w Gdyni.

WSTĘP WOLNY!
Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni: Fujifilm, E. Wedel
Partner: Teatr Studio
Rezydencja artystyczna Vanessy Winship jest współfinansowana ze środków M.St. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę