Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Teatranki - warsztaty dla dzieci i opiekunow

reklama
data Data: 09 grudnia 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 11:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Południe, LUB/LAB Lubelska 30/32 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Teatranki. Nasze wybory

Teatranki to warsztaty dla dzieci w wieku 6-9 lat i ich opiekunów, podczas których dzieci i dorośli współpracują, stając się dla siebie wzajemnie przewodnikami i doświadczają teatru poprzez różnorodne działania twórcze.

Na warsztatach uruchamiamy ciało, głos i wyobraźnię. Bawimy się prostymi, naturalnymi materiałami, z których często tworzymy instalacje, obiekty artystyczne. Działamy indywidualnie, w parach, w grupach. Przełamujemy schematy myślenia i tworzenia.

Teatranki są przestrzenią wymiany doświadczeń i punktów widzenia, zdobywania nowych doświadczeń artystycznych i społecznych, przełamywania barier, stwarzają możliwość poznania siebie i innych, podjecia nowej roli i sprawdzenia się w niej, rozwijają twórczą
wyobraźnię i wrażliwość oraz wzmacniają sprawczość uczestników, stawiając na partnerskie relacje dzieci i dorosłych.

Mali i duzi warsztatowicze twórczo poruszają na Teatrankach rozmaite tematy: czasami podążamy szlakami dziecięcej wyobraźni, innym razem zastanawiamy się nad znaczeniami i dekonstruujemy kluczowe pojęcia teatralne takie jak: aktor, scena, dramaturgia, czy performans, niekiedy też proponujemy cykle spotkań inspirowane aktualnościami współczesnego świata. Szukamy nietypowych sposobów rozmowy na poważne tematy poprzez świetną zabawę z drugim człowiekiem i z przedmiotem.

Tym razem zapraszamy Was na Teatranki. Nasze wybory - cykl warsztatów zachęcających do odważnego myślenia o otaczającym nas świecie.

A co, gdyby w kolejnych wyborach wystartował nasz rodzinny komitet teatrankowy? Jak wyglądałby nasz program? Co chcielibyśmy zmienić i jak urządzić otaczającą nas rzeczywistość? Czy te same rzeczy byłbyby dla nas ważne? Czy nasze postulaty przypominałyby hasła polityków, czy skonstruowalibyśmy zupełnie inny przekaz? Na każdym warsztacie zajmiemy się innym obszarem tematycznym, tak, by w finale cyklu zaprezentować pełny program teatrankowego komitetu wyborczego.

9 grudnia, godz. 11:00-12:30
KULTURA
Każdy komitet wyborczy powinien opracować kilka postulatów dotyczących kultury. Jednak, by móc to zrobić, potrzebujemy doprecyzować, co właściwie rozumiemy pod tym szerokim pojęciem? Czym kultura jest, a czym nie jest? Czy jest jedna, czy jest ich wiele? Gdzie się zaczyna, a gdzie kończy? Być może, odpowiadając na tak fundamentalne pytania, będziemy w stanie przygotować nasz projekt kultury wymarzonej i rozwiązania,
które zaspokoją wszystkie potrzeby? Właśnie... Ale czy to w ogóle jest możliwe? dla nas jest to zaproponujemy jakieś punkty do programu naszej partii

prowadzenie: Paulina Andruczyk i Wiktoria Rutkowska

➜ Bilety: dobrowolna cegiełka na rozwój LUB/LABu
➜ Rezerwacje: pedagodzyteatru@gmail.com
➜ Miejsce: LUB/LAB | ul. Lubelska 30/32, II piętro
➜ Termin: niedziele od 18.11 do 16.12 w godzinach 11:00-12:30
➜ Prowadzenie – Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Wydarzenie jest finansowane ze środków m.st. Warszawy w ramach projektu Centrum Lubelska 30/32
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site