Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Barbarella - kosmiczny feminizm - dyskusja

Barbarella - kosmiczny feminizm - dyskusja

reklama
📅 Data: piątek, 14 grudnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kolegium Artes Liberales UW (CLAS) ul. Dobra 72 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Barbarella ✰ kosmiczny feminizm ✰ pokaz filmu i dyskusja

PROWADZENIE: Kaja Klimek

„Barbarella” (1968) to film science fiction w reżyserii Rogera Vadima na podstawie komiksu Jean-Claude’a Foresta. W główną rolę wcieliła się Jane Fonda, ikona kina, która wystąpiła w filmach takich jak „They Shoot Horses, Don’t They?”, „Julia”, „The China Syndrome”, „California Suite” czy „Youth”. W pozostałych rolach wystąpili między innymi John Phillip Law i David Hemmings.

Barbarella jest agentką pracującą dla Prezydenta Ziemi. Jej misja polega na odnalezieniu Duranda Duranda, wynalazcy śmiercionośnej broni – wyjątkowo silnego lasera – oraz wywiezieniu naukowca z systemu planetarnego Tau Ceti.

Tuż po premierze film nie zyskał wielu przychylnych recenzji, dziś jednak określić go można mianem kultowego oraz istotnego dla historii kina, a w szczególności dla kina feministycznego. W feministycznej analizie filmu pomoże nam Kaja Klimek. Kim jest Barbarella? Czy postać superbohaterki utrwala patriarchalne fantazje o kobiecej seksualności? Czy Barbarellę nazwać można symbolem feminizmu, kobietą swobodnie decydującą o swoim ciele, podejmującą autonomiczne decyzje?

Zapraszamy na pokaz filmu (17:00-18:30) oraz dyskusję tuż po jego projekcji (18:30-20:00)!

Kaja Klimek (ur. 1984) – na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla "Filmu", "Dwutygodnika" i "Filmwebu") i nieustannie o nich dyskutuje – również z dzieciakami w cyklu programów edukacji filmowej NHEF-u, PISF-u i Filmoteki Szkolnej. Na Festiwalu Short Waves w Poznaniu zajmuje się polskim krótkim metrażem. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a obecnie prowadzi Hashtag Warsztat – YouTube'owego vloga poświęconego popkulturze i filmom.

POKAZ ZAMKNIĘTY – ZAPRASZAMY WYŁĄCZNIE: NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELKI, STUDENTKI I STUDENTÓW, UCZENNICE I UCZNIÓW, WYKŁADOWCÓW I WYKŁADOWCZYNIE; NA SPOTKANIE Z KAJĄ KLIMEK ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę