Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dominik Tarabański: spotkanie z artystą

Dominik Tarabański: spotkanie z artystą

reklama
📅 Data: czwartek, 17 stycznia 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Leica 6x7 Gallery, Mysia 3 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


W czwartek 17 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z fotografem Dominikiem Tarabańskim. Rozmowę poprowadzi Marek Szyryk.

Gdzie kończy się malarstwo, a gdzie zaczyna fotografia? Albo na odwrót. Jak żyć w Nowym Jorku, by przeżyć, jak i co przeżywać, żeby w pełni żyć? Jak i czym napełniać swoją wyobraźnię, by móc później kreatywnie pracować. Co to znaczy być fotografem mody w dzisiejszym świecie? Zapraszamy na spotkanie o fotografii, życiu, malarstwie i kwiatach.

Najnowszy projekt Dominika Tarabańskiego „Roses for Mother” to wielkoformatowe zdjęcia, przedstawiające zmysłowe kompozycje sytuujące się gdzieś na styku instalacji i natury. Najnowszy cykl fotografii artysta dedykuje swojej matce. Chciałbym pokazać swojej mamie wszystkie stolice świata i jeszcze więcej. Zanim to zrobię, mam dla niej pocztówki i kwiaty. Róże dla mamy – pisze o najnowszym cyklu Tarabański.
Dominik Tarabański ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Dziś jest uznanym fotografem mody. Brał udział w ponad 20 wystawach w kraju i zagranicą. Jego prace były publikowane w wielu magazynach o sztuce, modzie i fotografii na całym świecie i znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i USA. W sferze jego zainteresowań i inspiracji znajduje się człowiek, a ostateczną formą refleksji zawsze pozostaje fotografia. Tarabański mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

17.01.2019 (czwartek). g.18:00, II piętro

Wydarzenie w ramach wystawy „Roses for Mother”
Wystawa: 15.12.2018 - 09.02.2019
Więcej informacji nt. wystawy „Roses for Mother” → link

Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela pracująca 12–18, Wstęp bezpłatny

Dominik Tarabański – Znajduje inspiracje do swoich prac na styku odmiennych światów. Urodzony w niewielkiej miejscowości przy granicy z Ukrainą, studia skończył na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Hałas i ruch wielkiego miasta interesuje go w równym stopniu co cisza dzikiego krajobrazu. Jego prace charakteryzują się niezwykłym wyczuciem koloru, tonu i kompozycji. Niezależnie od tematu, zacierają granice pomiędzy fotografią i sztuką figuratywną. Dominik Tarabański wystawiał prace w ponad 30 galeriach na całym świecie, współpracował także z Metropolitan Museum of Art oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Jest finalistą Galerie Open Huit Salon w Arles, zdobywał nagrody w konkursach fotograficznych (Sony World Photography Awards, Adobe Design Achievements Awards), a jego zdjęcia można znaleźć w prywatnych kolekcjach od Londynu po Tokio.

Marek Szyryk – Wykładowca akademicki – profesor zwyczajny w Szkole Filmowej w Łodzi. Mieszka i tworzy w Łodzi. Organizator wielu wystaw studenckich. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego droga fotografii nosi cechy starego rzemiosła, w którym artysta nie tylko tworzył przedmioty, ale również dzięki sztuce doskonalił swoją osobowość. Często odwołuje się do japońskiej poezji haiku poprzez odkrywanie tego, co ulotne, przemijające, kruche, a zarazem odwieczne i piękne. Będąc otwarty na współczesny język fotografii podążą różnymi ścieżkami fotograficznymi ciesząc się tą wędrówką. Autor monografii „Dotykając kolodionu”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę