Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Dominik Tarabański: spotkanie z artystą

Dominik Tarabański: spotkanie z artystą

reklama
data Data: 17 stycznia 2019, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Leica 6x7 Gallery, Mysia 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
W czwartek 17 stycznia o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z fotografem Dominikiem Tarabańskim. Rozmowę poprowadzi Marek Szyryk.

Gdzie kończy się malarstwo, a gdzie zaczyna fotografia? Albo na odwrót. Jak żyć w Nowym Jorku, by przeżyć, jak i co przeżywać, żeby w pełni żyć? Jak i czym napełniać swoją wyobraźnię, by móc później kreatywnie pracować. Co to znaczy być fotografem mody w dzisiejszym świecie? Zapraszamy na spotkanie o fotografii, życiu, malarstwie i kwiatach.

Najnowszy projekt Dominika Tarabańskiego „Roses for Mother” to wielkoformatowe zdjęcia, przedstawiające zmysłowe kompozycje sytuujące się gdzieś na styku instalacji i natury. Najnowszy cykl fotografii artysta dedykuje swojej matce. Chciałbym pokazać swojej mamie wszystkie stolice świata i jeszcze więcej. Zanim to zrobię, mam dla niej pocztówki i kwiaty. Róże dla mamy – pisze o najnowszym cyklu Tarabański.
Dominik Tarabański ukończył Wydział Operatorski i Realizacji Telewizyjnej Łódzkiej Szkoły Filmowej. Dziś jest uznanym fotografem mody. Brał udział w ponad 20 wystawach w kraju i zagranicą. Jego prace były publikowane w wielu magazynach o sztuce, modzie i fotografii na całym świecie i znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i USA. W sferze jego zainteresowań i inspiracji znajduje się człowiek, a ostateczną formą refleksji zawsze pozostaje fotografia. Tarabański mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

17.01.2019 (czwartek). g.18:00, II piętro

Wydarzenie w ramach wystawy „Roses for Mother”
Wystawa: 15.12.2018 - 09.02.2019
Więcej informacji nt. wystawy „Roses for Mother” → link

Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20, niedziela pracująca 12–18, Wstęp bezpłatny

Dominik Tarabański – Znajduje inspiracje do swoich prac na styku odmiennych światów. Urodzony w niewielkiej miejscowości przy granicy z Ukrainą, studia skończył na wydziale operatorskim w łódzkiej Filmówce, obecnie mieszka w Nowym Jorku. Hałas i ruch wielkiego miasta interesuje go w równym stopniu co cisza dzikiego krajobrazu. Jego prace charakteryzują się niezwykłym wyczuciem koloru, tonu i kompozycji. Niezależnie od tematu, zacierają granice pomiędzy fotografią i sztuką figuratywną. Dominik Tarabański wystawiał prace w ponad 30 galeriach na całym świecie, współpracował także z Metropolitan Museum of Art oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Jest finalistą Galerie Open Huit Salon w Arles, zdobywał nagrody w konkursach fotograficznych (Sony World Photography Awards, Adobe Design Achievements Awards), a jego zdjęcia można znaleźć w prywatnych kolekcjach od Londynu po Tokio.

Marek Szyryk – Wykładowca akademicki – profesor zwyczajny w Szkole Filmowej w Łodzi. Mieszka i tworzy w Łodzi. Organizator wielu wystaw studenckich. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Jego droga fotografii nosi cechy starego rzemiosła, w którym artysta nie tylko tworzył przedmioty, ale również dzięki sztuce doskonalił swoją osobowość. Często odwołuje się do japońskiej poezji haiku poprzez odkrywanie tego, co ulotne, przemijające, kruche, a zarazem odwieczne i piękne. Będąc otwarty na współczesny język fotografii podążą różnymi ścieżkami fotograficznymi ciesząc się tą wędrówką. Autor monografii „Dotykając kolodionu”.
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site