Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Wernisaż: Sonia Szóstak "Fortune teller told me"

Wernisaż: Sonia Szóstak "Fortune teller told me"

reklama
data Data: 15 lutego 2019, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Leica 6x7 Gallery Warszawa, ul. Mysia 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Leica 6x7 Gallery Warszawa zaprasza 15 lutego o godz. 19.00 na wernisaż wystawy Soni Szóstak „Fortune teller told me”. To pierwszy indywidualny pokaz tej artystki w Warszawie.

Fotografka zaprezentuje wybór swoich najnowszych, a także wcześniejszych prac. Leitmotivem tej wystawy są rozważania na temat kobiecego ciała widzianego przez pryzmat fotografii. Specjalnie na wystawę w Leica 6x7 Gallery Warszawa powstały zdjęcia z udziałem Małgorzaty Beli.

Poruszając się pomiędzy fotografią modową, podróżniczą i portretem zdjęcia Szóstak są wielką afirmacją kobiecości. Fotografka rozwija niezależny język artystyczny zakorzeniony w tradycji wielkich mistrzów malarstwa i fotografii, czerpiący z dziedzictwa klasycznego portretu, lecz przy tym świeży i ujmująco liryczny. Przed obiektywem Soni Szóstak kobiety – widziane przez kobietę, są traktowane podmiotowo, pełne godności i siły, tak jak Małgosia Bela na portretach stworzonych specjalnie na wystawę.

Głównym tematem twórczości Soni Szóstak jest ludzkie ciało w naturze. Fotografka bada możliwości ciała w ruchu, chwyta je poza czasem, a jednocześnie na wskroś współcześnie. Pełni wdzięku bohaterowie fotografii Szóstak to modelki i znajomi, uchwyceni w lekkich tanecznych pozach. To fotograficzny portret jej pokolenia zanurzonego w marzeniach o tym co nierealne, nieuchwytne, piękne.

Praktyka fotograficzna Szóstak zbliża się czasem do realizmu magicznego, każde zdjęcie zdaje się opowiadać swoją historię. Osadzone w rzeczywistości fotografie przekraczają jej granice, są odrealnione.
Kunszt fotograficzny pozwala Szóstak śmiało poruszać się pomiędzy tradycjami i poetykami. Czy to starannie zaaranżowane czy spontaniczne uwiecznione, jej fotografie są natychmiast rozpoznawalne.

Sonia Szóstak - Urodzona w 1990 roku w Szczecinie. W 2015 roku ukończyła fotografię na łódzkiej Filmówce. Mieszka i pracuje między Paryżem a Warszawą. Szóstak publikowała na łamach kultowych magazynów na całym świecie, takich jak Vogue Polska, Vogue Italia, Vogue Portugal, Vogue Ukraine, Numero, Odda, Rolling Stone. Jest również autorką kampanii dla takich marek jak Chylak, Le Petit Trou, YES czy Mene. Jej fotografie prezentowane były na licznych wystawach grupowych, wśród nich Young Poland by Alexi Lubomirski, A/D/O Gallery (Nowy Jork, 2017), A Glimpse at Photo Vogue, Galleria Carla Sozzani (Mediolan, 2013), Corpus Delicti The Ballery (Berlin, 2018), Uwikłani w sztukę. Fotografia, malarstwo, rzeźba, wideo z kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich, Muzeum Narodowe (Gdańsk, 2014). Prace Sonii Szóstak do pory prezentowane były na dwóch wystawach indywidualnych: The Age of Innocence w Muzeum Narodowym w Gdańsku, 2016 oraz rok wcześniej w berlińskiej galerii No Wodka A Journey to Mars, której kuratorką była Nadine Dinter, na co dzień pracująca w Helmut Newton Foundation. Wystawa w Leica 6x7 Gallery będzie pierwszą indywidualną wystawą Szóstak w Warszawie.

Sonia Szóstak
„Fortune teller told me”
Wernisaż: 15.02 (piątek), godz. 19:00
Wystawa: 15.02. - 06.04.2019
Kuratorka: Magdalena Gemra

Więcej informacji nt. wystawy → link

Leica 6×7 Gallery Warszawa, Mysia 3, II piętro
Godziny otwarcia galerii: poniedziałek–sobota 10–20
niedziela pracująca 12–18
Wstęp bezpłatny

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site