Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

II. Białołęka Kulturalna

II. Białołęka Kulturalna

reklama
data Data rozpoczęcia: 23 lutego 2019, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 10:00

data Data zakończenia: 24 Lutego 2019

miejsce Miejsce: Warszawa - Białołęka, Białołęcki Ośrodek Kultury, van Gogha 1/Głębocka 66/Głębocka 84 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zapraszamy na dwa wspaniałe dni, odkrywania kultury prezentowanej przez naszych Sąsiadów. Wybitni Mieszkańcy Dzielnicy zaprezentują się już po raz drugi. W programie: wydarzenia familijne, pokazy teatralne, koncerty. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wydarzenia odbywają się w różnych lokalizacjach. Szczegóły przy opisach!

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Na KAŻDE wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek od 31.01.2019 *

PROGRAM WYDARZENIA:

23 LUTEGO:

10:00/ van Gogha 1
OPOWIEŚĆ O MOIM GOLEMIE
(spektakl i warsztaty teatralne dla dzieci)
GRUPA ZAPLECZE
Zapraszamy w podróż do krainy ludowych legend…Poznajcie historię Rebe Lwa, który przez dziesięciolecia bezskutecznie próbuje stworzyć Golema. Pewnego dnia udaje mu się to, co więcej, postać z gliny ożywa! Dobra wieść roznosi się po okolicznych miasteczkach, niestety, dociera także do złego i chciwego czarnoksiężnika Haim, który w nadziei, że Golem okaże się postacią bez litości, pragnie wykorzystać go jako postrach, by pomnożyć swój majątek. W historię wprowadza nas rodzeństwo, Franek i Zosia, których losy w zaskakujący sposób łączą się opowieścią.
Wraz z nimi spróbujemy odkryć, czy Golem rzeczywiście okaże się bezduszną istotą?
Po spektaklu odbędą się warsztaty dla dzieci, na których wspólnie spróbujemy stworzyć Golema.
Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

13:00/ van Gogha 1
WNIEBOWZIĘTE (komedia dla dorosłych)
wyst. Monika Nowogrodzka, Ewa Ostrowska – Kunert
Dwie stewardessy. Jeden hotel. Jedna szalona noc. Jedno marzenie …i coraz więcej przeszkód na drodze do jego spełnienia! Czy Iwona i Ilona wyrwą się ze szponów demonicznej Kociborskiej i odlecą za ocean? Co na to kapitan Jacek? A może nic nie jest tu tym, czym się wydaje? „Wniebowzięte” to nowy rodzaj komedii – napisanej i przygotowanej, a jednocześnie otwartej na improwizację i żywy kontakt z publicznością! Prosimy zapiąć pasy i nie rozpinać ich, dopóki spektakl nie przestanie kołować na dobre!
Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

16:00 / sala konferencyjna Urzędu Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197
SPOTKANIE WOKÓŁ KSIĄŻKI „Jakubowy Tarchomiński Kościół„
KONCERT „Jak przygoda to tylko w Warszawie"
BARTEK WŁODKOWSKI I PRZYJACIELE
Przypadający w 2018 roku wyjątkowy jubileusz 500-lecia wzniesienia gotyckiego kościoła św. Jakuba na Tarchominie, będącego najstarszym oryginalnym budynkiem gotyckim w obecnych granicach Warszawy, zaowocował wieloma inicjatywami. Jedną z nich jest wydana staraniem Urzędu Dzielnicy Białołęka i Fundacji Ave książka opisująca dzieje tej niezwykłej świątyni oraz wystawa przepięknych zdjęć zabytku autorstwa znakomitych fotografików Filipa Marka Klimaszewskiego, Dariusza Mysłowskiego oraz Macieja Zawistowskiego**. Zapraszamy na spotkanie promocyjne z "jakubowymi opowieściami". Dodatkową atrakcją będzie prezentacja kolejnej varsavianistycznej publikacji Fundacji Ave "Białołęka w wycinkach" z artykułami prasowymi dotyczącymi dzielnicy od końca XVIII wieku do początku poprzedniego stulecia.
Uczestnicy otrzymają bezpłatnie egzemplarze książek.
Po spotkaniu usłyszymy niezwykły koncert piosenek warszawskich, które w nowatorskich aranżacjach Jerzego Cembrzyńskiego zaprezentują artyści Filharmonii Narodowej: Emil Zwoliński, zespół Con Passione oraz chóry Ars Chori i Ave, w wykonaniu na głos solowy, chór mieszany oraz skrzypce, saksofon, gitarę i kontrabas.
wstęp wolny

19:00 / 3 Pokoje z kuchnią – Głębocka 84
BÓG MORDU (spektakl teatralny dla dorosłych)
ZESPÓŁ TEATRU 13
Szykuje się dużo śmiechu! Po szkolnym incydencie, w którym jeden chłopiec wybił drugiemu dwa przednie zęby, ich rodzice spotykają się, aby sporządzić oświadczenie dla agencji ubezpieczeniowej. Dwa spokojne małżeństwa, dużo kurtuazji i konwenansów – czy może wydarzyć się coś złego? Stopniowo grzeczność zaczyna ustępować miejsca nerwom, frustracji i…rękoczynom. „Bóg mordu” to świetnie napisany tekst, rozpisany na popisowy kwartet aktorski. Jeden z najgłośniejszych utworów Yasminy Rezy.
Inscenizacja Zespołu Teatru 13 po raz pierwszy w nowej lokalizacji. Kto wie, co stanie się podczas tego spotkania?
Na spektakl obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

20:00/ van Gogha 1
KUBA JURZYK Z ZESPOŁEM
KONCERT
Po raz pierwszy na Białołęce, Kuba wraz z zespołem, zagrają swój autorski materiał. Przygotowania do wydania krążka idą pełną parą. Artysta w swojej twórczości stawia na jakość, szczerość oraz przekaz. Singiel „Uzależniony” jest propozycją, która łączy te trzy cechy. Niebanalny utwór o trudnej miłości może stać się początkiem wspaniałej przygody, w którą wyruszycie podczas koncertu festiwalowego. Uzależnicie się od tego spotkania!
Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

---
24 LUTEGO

10:00/ Głębocka 66
BAJKA Z MORAŁEM W TLE (spektakl teatralny dla dzieci)
TEATR 356
...Niewielka kraina blaskiem miłości pokryta,
A w niej czarownica, królewna i kosmita...
No może z tym kosmitą to lekka przesada ,
bo kosmita różową smoczycą się okazał...
Przedstawienie niesie treści wielkiej wagi:
- szacunek, empatia, skromność i braterstwo.
Nie jeden bohater zdanie swoje zmienił
i jak za dotknięciem różdżki się odmienił...
Co przyniesie finał dowiedzcie się sami .
Na kolejne przedstawienie SERDECZNIE ZAPRASZAMY :)
Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

11:00 / Głębocka 66
ŚWIAT WEDŁUG CZOCHERA
WIDOWISKO IMPROWIZOWANE DLA DZIECI
Najbardziej utalentowana Pacynka Białołęki zagości na festiwalowej scenie, by bawić, cieszyć i zarażać dobrą energią. Improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery. Jaki jest „Świat według Czochera”? Zapraszamy na kosmiczną podróż; nieziemska zabawa gwarantowana!
Na wydarzenie obowiązuje rezerwacja wejściówek kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.

11:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
MALI GIGANCI 2D (5+)
SEANS DLA DZIECI
Mali giganci, to produkcja, która przeniesie was w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.
Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

12:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
SPACER Z DINOZAURAMI 2D (5+)
SEANS DLA DZIECI
Spacer z dinozaurami to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając nam niezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie.
Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

15:00 (Objazdówka) / Start: Metro Młociny
WYCIECZKA HISTORYCZNA ZABYTKOWYM OGÓRKIEM
Organizator: FUNDACJA AVE
Dwugodzinna wyprawa po Białołęce zabytkowym ogórkiem szlakiem miejsc i wydarzeń, które pojawiały się w artykułach w prasie warszawskiej XVIII i XIX wieku. Uczestnicy dowiedzą się m.in. gdzie miało miejsce lądowanie balonu, gdzie testowano kosiarkę Woodera oraz czym wsławił się pewien żołnierz z 1831 roku, który 24 lutego brał udział w Bitwie pod Białołęką.
Prowadzi Bartłomiej Włodkowski z Fundacji Ave. Start z przystanku autobusowego "Metro Młociny 04", możliwość dołączenia o g. 15.15 przy Głębockiej 66 (przed siedzibą BOK). Koniec o g. 17.30 w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ulicy van Gogha 1.
Liczba miejsc na wycieczkę ograniczona, obowiązują zapisy na stronie: link lub mailowo: avetki@wp.pl
Po wycieczce zapraszamy do sali widowiskowej na seans filmu “Arktyka”!

18:00 / van Gogha 1/Kino na BOKU
ARKTYKA (16+)
SEANS DLA DOROSŁYCH
W środku arktycznej tundry dochodzi do katastrofy. Rozbija się samolot z jedynym pasażerem. Samotny podróżnik wyciąga ze zrujnowanej maszyny wszystko co może być potrzebne i rusza przed siebie, ale mimo swoich najlepszych starań, jałowy krajobraz oferuje mu niewielką nadzieję na ratunek. W roli głównej wystąpił jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych aktorów – Mads Mikkelsen, kreując wiarygodną postać w głęboko wciągającej i trzymającej w napięciu historii.
Na seans obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 1.

19:00 / Głębocka 66
GALA FINAŁOWA FESTIWALU I KONCERT ANI RUSOWICZ
Gala Finałowa, to uhonorowanie laureatów konkursu Aktywni na rzecz Białołęki. Gala, która stanowi podziękowanie dla tych, którzy są kreatorami kultury i sztuki. W dzielnicy Białołęka mieszka wielu artystów, twórców, społeczników i aktywistów. Festiwal Białołęka Kulturalna, to ich święto, które nie tylko odsłania twórczy potencjał dzielnicy, ale także wielu z nich daje możliwość zaprezentowania się przed szeroką publicznością.
Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, autorka tekstów ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce, nagrywając trzy płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty w kraju i zagranicą, programy, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem, a kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego.
Ania Rusowicz– śpiew, klawisze
Hubert Gasiul– perkusja
Stanisław Wróbel – bas
Paweł Zalewski – gitara
Sebastian Stanny – saksofon
Rafał Gańko – trąbka
Na koncert obowiązuje rezerwacja wejściówek. kasa@bok.waw.pl (22) 300 48 00, wew. 2.*

NA KAŻDE WYDARZENIE OBOWIĄZUJE OSOBNA REZERWACJA MIEJSC.
MIEJSCA NA SALACH WIDOWISKOWYCH SĄ NUMEROWANE.
*Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie imprezy

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site