Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
reklama

Designing The Future: Gender & Identity

Designing The Future: Gender & Identity

reklama
data Data: 14 lutego 2019, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Luzztro, Aleje Jerozolimskie 6 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Gender jest jednym z kluczowych pojęć, które w ostatnich lat w znaczący sposób i w niezwykłym tempie zmienia naszą rzeczywistość. Gender z angielskiego oznacza płeć kulturową.

Rozwój świadomości społecznej w kwestii tożsamości płciowej jako płynnego spektrum identyfikacji między kategoriami kobieta-mężczyzna dla wielu osób jest nową przestrzenią wyzwolenia od ról płciowych jakie narzuca nam społeczeństwo.

Chociaż społeczność LGBTQ+ walczy o widoczność kategorii gender od wielu dekad, dostępność nowych technologii, trzeci etap globalizacji oraz rozwój hiper łączności przyczyniają się do eksplozji popularności terminu gender w ostatnich latach na globalną skalę.

❌ Dlaczego wrażliwość na kwestie związane z genderem jest tak istotna?
❌ Jak gender kształtować będzie naszą przyszłość?
❌ Jak my możemy skorzystać z nowych przestrzeni jakie otwiera przed nami ta kategoria?

Najmłodsze pokolenia kształtują nowe wzorce myślowe, które burzą utarte przez wieki stereotypy dotyczące tego, co to znaczy być kobietą i mężczyzną. Redefinicji ulega wizerunek mężczyzny, który przez wieki budowany był na symbolach siły, odpowiedzialności, kontroli i władzy. Na ich miejsce wkraczają emocje oraz przyzwolenie na autentyczną ekspresję indywidualności.

Dodatkowo ruchy kobiet takie jak #MeToo zwracają uwagę całego świata i rzucają nowe światło na problemy wynikające z toksycznych form manifestacji męskości. Coraz większą widoczność i akceptację społeczną zyskują osoby transpłciowe i niebinarne.

❌ Jak możemy budować świadomość i wrażliwość na temat gender by tworzyć bezpieczne przestrzenie w których jest miejsce na celebrację różnorodnych ekspresji płci?
❌Jednocześnie zaczynamy przekraczać bariery świata fizycznego i tworzymy postaci wirtualne. Według jakich reguł więc powinna być kształtowana ich tożsamość?
❌Czy istoty cyfrowe powinny mieć równe naszym prawa do posiadania płci i wyrażania siebie/swojej seksualności??

Przestrzenie wirtualne stanowią odbicie naszego społeczeństwa - są konstruowane przeważnie przez białych cis-mężczyzn dla białych cis-mężczyzn. Czy powinniśmy więc zacząć postrzegać inkluzywność o wiele szerzej i wyjść poza obszary przypisane wyłącznie człowiekowi, takie jak płeć, tożsamość etniczna, ciało i wiek?

Rozwój CGI i Sztucznej Inteligencji daje nam możliwość stworzenia symulacji idealnego cyfrowego człowieka, czy powinniśmy go więc ograniczyć jakimiś prawami?

❌ Kim jest człowiek przyszłości i jak budować jego tożsamość?

Podczas spotkania Designing The Future: Gender & Identity przeprowadzimy video talk z Kinga Mi, queerową artystką wizualną i feministyczną aktywistką, która mieszka i tworzy w Montrealu.

Prace Kingi łączą fotografię, wideo, ruch i tekst. Jej twórczość skoncentrowana jest na kwestiach związanych z ciałem, płcią, seksualnością i kulturą wizualną. Kinga jest również organizatorką DIY pokazów queerowego porno oraz feministycznej erotyki. Ich głównym celem jest budowanie świadomości polityki ciała poprzez wprowadzanie do mainstreamu tematów queerowości i seksualności.

Zastanówmy się czym jest gender, w jaki sposób budowana jest nasza tożsamość płciowa i jaki wpływ ma na naszą kulturę. W jaki sposób kategorie jakimi się określamy wpływają na tworzenie przywilejów lub ograniczeń?

Strona Kingi: link

radicalzz.studio klasycznie przedstawi przegląd trendów oraz technologii, które mogą mieć bezpośrednie przełożenie na kształtowanie się naszych tożsamości w przyszłości w świecie fizycznym i cyfrowym.

Tego dnia klub Luzztro otworzy się wyłącznie dla nas i zamieni w przyjazną przestrzeń wykładową 🤫😎

Za warstwę wizualną wydarzenia odpowiedzialny jest duet kreatywny DOH
Ich prace podejrzeć możecie na stronie: link

Be there or be square!

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
! zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
+ dodaj swoje wydarzenieSprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
waw4free zachęca do adopcji! :)
check the English version of our site