Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

La Isla Bonita - wystawa prac Ernesta Wińczyka

La Isla Bonita - wystawa prac Ernesta Wińczyka
📅 Data: piątek, 15 lutego 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Ernesta Wińczyka - La Isla Bonita

Na wystawie „La Isla Bonita” zobaczymy serię fotografii oraz akwareli artysty, powstałych podczas jego corocznych 40 - dniowych pobytów na wyspie.
Prac nie należy traktować jako próby uwiecznienia wspomnień z podróży, ale bardziej jako notatnik, będący wizualnym zapisem emocji i myśli.
Dla Ernesta Wińczyka pobyt na wyspie jest przede wszystkim wyborem innej rzeczywistości, stanowiąc pewnego rodzaju oczyszczające przeżycie,
uczące uważności i skupienia na teraźniejszości.
Takie odseparowanie od zewnętrznego świata jest dla artysty spojrzeniem na nowo w głąb siebie, dostrzeżeniem rzeczy, które na codzień są nieuchwytne.
Gdy znika poczucie czasu i ciężar obowiązków, przychodzi wyciszenie i nuda, wtedy wyostrzają się zmysły, a głowa otwiera się na nowe doświadczenia i na otaczające oraz wewnętrzne piękno.
Doskonałym dowodem na to są akwarele Ernesta — fantasmagoryczne, pełne nasyconych, psychodelicznych kolorów, abstrakcyjnych linii i kształtów, są nieustanną grą
z wyobraźnią. Zdjęcia artysty są równie hipnotyzujące — pełne faktur, kolorów, intrygujących detali, niektóre z nich mają charakter oniryczny, tajemniczy, są zupełnie oderwane od rzeczywistości i przypominające bardziej marzenie senne, z kolei inne, są mocnym dowodem na bycie „tu i teraz”.

Ernest Wińczyk – Fotograf, artysta wizualny, absolwent wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie wykładowca na wydziale Wzornictwa. W działalności artystycznej zajmuje się głównie antropologią rzeczy oraz relacją przedmiot-człowiek-czas. Interesuje go osobowość przedmiotów i przestrzeni.
W działaniach zawodowych pozostaje blisko tych zainteresowań - specjalizuję się w fotografii produktowej. Współpracuję z czołowymi projektantami i producentami mebli w Polsce i za granicą a jego zdjęcia są regularnie publikowane przez najważniejsze pisma o designie na świecie.

Na swoim koncie ma wiele wystaw indywidualnych m.in. 20°, 50%, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowaskiego w Królikarni oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, 2015; Makieta, Teatr Współczesny w Wrocławiu, 2013; It’s, Fucking Shallow, galeria Kontrapunkt, 2012.
oraz zbiorowych m.in. Widziane/Niewidziane Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Mimikra Państwowe Muzeum Etnograficzne, Bezdech Prom Kultury Saska Kępa.

Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia (2009). W latach 2010-2015 członek zespołu Studia Rygalik. Twórca wideo do spektakli: Spowiedź szaleńca w reż. Łukasza Zaleskiego w Teatrze Polskim w Poznaniu, Walentina. The Last Human Dog w reż. Natalii Sołtysik w Teatrze Współczesnym w Wrocławiu, oraz Serdeczny w reż. Aleksandry Jakubczak w Teatrze Ósmego dnia w Poznaniu.

Galeria 21 Gramów (2 piętro)
DK Kadr, ul. Gintrowskiego 32

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę