Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dwudziestolecie: sztuka wobec faszyzmu. Dyskusja

Dwudziestolecie: sztuka wobec faszyzmu. Dyskusja
📅 Data: środa, 06 marca 2019

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Departament Obecności zapraszają na spotkanie „Dwudziestolecie: sztuka wobec faszyzmu”, które zainauguruje nowy cykl Departamentu zatytułowany "Poetic Justice: poetycki wymiar sprawiedliwości".

6 marca 18:00, Muzeum na Pańskiej 3

Punktem wyjścia do spotkania, w którym udział wezmą Krystyna Duniec, Joanna Tokarska-Bakir, Joanna Ostrowska i Kaja Puto, jest książka Krystyny Duniec "Dwudziestolecie. Przedstawienia" będąca próbą opowiedzenia historii dwudziestolecia międzywojennego w Polsce przez przedstawienia – teatralne a także przedstawienia życia publicznego we wszelkich jego przejawach: w sztuce, polityce, życiu społecznym, obyczajach.

Diagnozując najważniejsze kwestie społeczne i polityczne epoki postaramy się potraktować książkę jako soczewkę do aktualnych przemian i form oporu wobec współczesnych antagonizmów w przestrzeni publicznej.

Spotkanie jest częścią całorocznego cyklu dyskusji pod nazwą "Poetic Justice: poetycki wymiar sprawiedliwości", któremu towarzyszyć będą indywidualne prezentacje i spotkania postaci z pola kultury z aktywistkami i aktywistami.

Wspólnie z poetką Eileen Myles, pisarką Rebecką Solnit, komentatorkami życia społecznego Ash Sarkar, Agatą Pyzik i Kają Puto, badaczkami Joanną Ostrowską, Krystyną Duniec, Joanną Tokarską-Bakir, oraz artystkami Irminą Rusicką, Alex Freiheit i Metahaven poszukamy nowych – czasem lirycznych i afektywnych - języków krytycznych oraz kanonów estetycznych o aktualnym znaczeniu politycznym. Okazją do tych spotkań, a jednocześnie ich kulminacją będzie wrześniowa wystawa w Muzeum nad Wisłą badająca zaangażowanie artystów w walkę przeciwko różnym przejawom faszyzmu na przestrzeni ostatnich 90 lat.

Wydarzenie jest częścią programu ogólnopolskiej inicjatywy Rok Antyfaszystowski.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧