Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Art Outlet. Sztuka Dawna

Art Outlet. Sztuka Dawna

reklama
📅 Data: czwartek, 21 marca 2019

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny DESA Unicum (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Opuszczone mieszkania, strychy, czy nawet szafy. W najmniej oczekiwanych miejscach często odnajdywane są prawdziwe perełki. Dzięki pracy i doświadczeniu ekspertów dzieła sztuki, które być może zostałyby ukryte na zawsze, ponownie trafiają na światło dzienne. Tak właśnie stało się w przypadku obrazów, które od 11 marca można oglądać na wystawie w DESA Unicum.

Portret autorstwa Franza von Lenbacha, czołowego portrecisty działającego w Monachium, płótna Stanisława Klimowskiego oraz seria XIX-wiecznych portretów. To obrazy, które przez kilkadziesiąt lat wisiały zapomniane w jednym z opuszczonych warszawskich mieszkań. Eksperci jadący na miejsce nie spodziewali się, że odnajdą tak wyjątkowe dzieła. Obrazy zostały poddane konserwacji, a część z nich zostanie wystawiona na aukcji Art Outlet. Sztuka Dawna już 21 marca.

Na licytacji pojawią się prace najważniejszych klasyków sztuki dawnej. Do takich należy niewątpliwie Michał Gorstkin Wywiórski. Artysta swój warsztat doskonalił pod okiem m.in. Józefa Brandta czy Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Prezentowany na wystawie „Jeździec wschodni” został namalowany przez artystę, kiedy ten miał zaledwie 24 lata. Tworzył wówczas, typowe dla polskiego środowiska w Monachium, sceny powstańcze oraz wielce popularne sceny o charakterze wschodnim. Natomiast sceny z życia polskiej kawalerii to najobszerniejszy i najważniejszy temat w twórczości Wojciecha Kossaka. Na wystawie zaprezentowane zostaną dwa obrazy artysty. „Ułan i dziewczyna” to praca z okresu międzywojnia. Drugim dziełem jest „Studium głowy konia”. Malowanie anatomii tych zwierząt artysta opanował do perfekcji.

Z kolei praca Władysława Wankiego to wyjątkowa rzadkość na rynku. Jego twórczość była wysoko ceniona przez polskie środowisko artystyczne, po śmierci została niemal zapomniana. Dziś jego prace warte są dziesiątki tysięcy złotych, czyli nadal stosunkowo niewiele. Prezentowane na wystawie „Spotkanie z lasem” pochodzi z wczesnego okresu twórczości Wankiego. Malował wtedy sentymentalne sceny rodzajowe, popularne w ówczesnym malarstwie monachijskim. Wyjątkowym dziełem jest również martwa natura Zygmunta Józefa Menkesa. Obraz powstał po wyjeździe artysty z Paryża do Nowego Jorku, który jest związany z najbardziej dojrzałym okresem twórczości Menkesa. 

Na aukcji Art Oultet. Sztuka Dawna pojawią się również prace m.in. Bronisławy Rychter-Janowskiej, Szymona Mondzaina, Jakuba Zuckera czy Alfonsa Karpińskiego.

Wystawa Art Outlet. Sztuka Dawna: 11-21 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Art Outlet. Sztuka Dawna: 21 marca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są na stronie wydarzenia (link poniżej).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: targi wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę