Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
Letnie półkolonie w Akademii IT STEP
reklama
reklama

Art Outlet. Sztuka Dawna

Art Outlet. Sztuka Dawna

reklama
data Data: 21 marca 2019, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Aukcyjny DESA Unicum (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Opuszczone mieszkania, strychy, czy nawet szafy. W najmniej oczekiwanych miejscach często odnajdywane są prawdziwe perełki. Dzięki pracy i doświadczeniu ekspertów dzieła sztuki, które być może zostałyby ukryte na zawsze, ponownie trafiają na światło dzienne. Tak właśnie stało się w przypadku obrazów, które od 11 marca można oglądać na wystawie w DESA Unicum.

Portret autorstwa Franza von Lenbacha, czołowego portrecisty działającego w Monachium, płótna Stanisława Klimowskiego oraz seria XIX-wiecznych portretów. To obrazy, które przez kilkadziesiąt lat wisiały zapomniane w jednym z opuszczonych warszawskich mieszkań. Eksperci jadący na miejsce nie spodziewali się, że odnajdą tak wyjątkowe dzieła. Obrazy zostały poddane konserwacji, a część z nich zostanie wystawiona na aukcji Art Outlet. Sztuka Dawna już 21 marca.

Na licytacji pojawią się prace najważniejszych klasyków sztuki dawnej. Do takich należy niewątpliwie Michał Gorstkin Wywiórski. Artysta swój warsztat doskonalił pod okiem m.in. Józefa Brandta czy Alfreda Wierusza-Kowalskiego. Prezentowany na wystawie „Jeździec wschodni” został namalowany przez artystę, kiedy ten miał zaledwie 24 lata. Tworzył wówczas, typowe dla polskiego środowiska w Monachium, sceny powstańcze oraz wielce popularne sceny o charakterze wschodnim. Natomiast sceny z życia polskiej kawalerii to najobszerniejszy i najważniejszy temat w twórczości Wojciecha Kossaka. Na wystawie zaprezentowane zostaną dwa obrazy artysty. „Ułan i dziewczyna” to praca z okresu międzywojnia. Drugim dziełem jest „Studium głowy konia”. Malowanie anatomii tych zwierząt artysta opanował do perfekcji.

Z kolei praca Władysława Wankiego to wyjątkowa rzadkość na rynku. Jego twórczość była wysoko ceniona przez polskie środowisko artystyczne, po śmierci została niemal zapomniana. Dziś jego prace warte są dziesiątki tysięcy złotych, czyli nadal stosunkowo niewiele. Prezentowane na wystawie „Spotkanie z lasem” pochodzi z wczesnego okresu twórczości Wankiego. Malował wtedy sentymentalne sceny rodzajowe, popularne w ówczesnym malarstwie monachijskim. Wyjątkowym dziełem jest również martwa natura Zygmunta Józefa Menkesa. Obraz powstał po wyjeździe artysty z Paryża do Nowego Jorku, który jest związany z najbardziej dojrzałym okresem twórczości Menkesa. 

Na aukcji Art Oultet. Sztuka Dawna pojawią się również prace m.in. Bronisławy Rychter-Janowskiej, Szymona Mondzaina, Jakuba Zuckera czy Alfonsa Karpińskiego.

Wystawa Art Outlet. Sztuka Dawna: 11-21 marca 2019, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

Aukcja Art Outlet. Sztuka Dawna: 21 marca 2019, godz. 19.00, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa

Więcej informacji oraz katalog aukcyjny dostępne są na stronie wydarzenia (link poniżej).
 udostępnij tweetnij wykop
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę w tym ogłoszeniu
dodaj swoje wydarzenie


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
check the English version of our site